Rząd polski
Pixabay.com GoranH
Monika Majko - 30 Października 2020

Rząd w ostatniej chwili zamknie cmentarze i wprowadzi nowe obostrzenia? Pilna konferencja premiera

Rząd zapowiedział ogłoszenie ważnych informacji, w piątek 30 października br. premier Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję prasową.

Rząd przekonuje, że walczy z pandemią koronawirusa na wszelkie możliwe sposoby. W piątek 30 października br. premier Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencje prasową, na której mają zostać przekazane ważne informacje dla wszystkich Polaków, m.in. dotyczące tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych.

Rząd zwołał pilną konferencję prasową

Pandemia koronawirusa nie ustępuje, 29 października br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym dobowym rekordzie przyrostu liczby osób zakażonych koronawirusem na terenie naszego kraju. Dane przedstawione przez resort są przerażające, pękła bariera 20 tysięcy zakażeń dziennie.

- Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994), małopolskiego (1927), łódzkiego (1794), lubelskiego (1700), kujawsko-pomorskiego (1403), podkarpackiego (1306), pomorskiego (953), podlaskiego (858), dolnośląskiego (857), świętokrzyskiego (599), zachodniopomorskiego (549), warmińsko-mazurskiego (525), opolskiego (482), lubuskiego (321). Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób. Informujemy o usunięciu przez WSSE we Wrocławiu 1 zgonu z dnia 24.10.2020 r. - odejmujmy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 319 205/5149 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

W związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa w społeczeństwie, już od kilku tygodni rząd ogłasza kolejne obostrzenia i restrykcje. 24 października cały kraj został objęty tzw. czerwoną strefą i znalazł są pod surowym reżimem sanitarnym, jednak liczba nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-COV-2 stale wzrasta.

Ostatnie niepokojące doniesienia zmusiły władze do podjęcia kolejnych stanowczych kroków. Premier Mateusz Morawicki zapowiedział dzisiejsze pilne ogłoszenia ws. nowych ograniczeń w czasie wczorajszej konferencji na Stadionie Narodowym, gdzie przygotowano szpital polowy dla chorych na COVID-19. Na razie nie podano jednak godziny piątkowej konferencji.

- Jutro razem z panem ministrem (zdrowia Adamem) Niedzielskim przedstawimy informacje dot. zarówno dnia Wszystkich Świętych, jak i pracy biurowej, (będzie) kilka innych tematów, które chcemy dodatkowo jeszcze uregulować - zapowiedział szef rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia chce zmotywować medyków do pracy

Rząd zapowiedział przekazanie ważnych ogłoszeń, mi.in w sprawie zamknięcia cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych

Wielu Polaków z niecierpliwością czeka na rządowe decyzje w sprawie dostępności cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych. W mediach od jakiego czasu spekuluje się o całkowitym zamknięciu nekropoli na ten czas, które miałoby na celu ograniczenie gromadzenia się tłumów, a co za tym idzie zminimalizowanie ryzyka powstania kolejnych ognisk masowych zakażeń koronawirusem. Bez względu na ostateczna decyzję władzy, wielu przedstawicieli rządu, a także kościoła zachęca, by rozważyć przeniesienie wizyt na grobach swoich bliskich na inne dni.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało. Porażające informacje, nikt nie przypuszczał, że jest tak źle

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W czwartek rzecznik rządu Piotr Müller zaprzeczał, jakoby rząd zamierzał wprowadzić stan wyjątkowy. Müller przekonywał, że nie ma w tej chwili decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu w naszym kraju. Dodał jednak, że będzie ona dyskutowana na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

- Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie ''za'' i ''przeciw'' takiej decyzji, aby na przykład zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja - przekazał w czwartek rzecznik rządu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromny pies berneński co noc zakrada się do pokoiku dziecka. Rodzice pokazali nagranie
  2. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Nieprawdopodobne widoki, bogactwo, które może się wyłącznie śnić
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  7. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News