Rząd wycofuje się z obietnic
Flickr Piotr Drabik
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

Pod osłoną nocy rząd nagle wycofał się z obietnic. Wielu Polaków straci ogromne, zasłużone pieniądze

Rząd w nocy z wtorku na środę po cichu wycofał się z obietnicy danej wielu Polakom. Niestety, nie zobaczą oni obiecanych pieniędzy za ciężką pracę, którą wykonują. Dramatyczne doniesienia właśnie obiegły media w całym kraju, wielu obywateli będzie bardzo niezadowolonych.

Rząd, a konkretnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości, postanowili wycofać się z pomysłu dodatku w wysokości 100 procent pensji dla wszystkich medyków. Bez skrupułów przyznali bowiem, że zaakceptowali tę poprawkę Senatu przez pomyłkę. Oznacza to, że wielu ludzi straci ogromne pieniądze, na które pracują z narażeniem własnego życia.

Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. Apeluje do Polaków, bardzo mocne słowaMorawiecki nie wytrzymał, ma już dość. Apeluje do Polaków, bardzo mocne słowaCzytaj dalej

Minionej nocy posłowie głosowali nad poprawkami zgłoszonymi przez Senat. Poparli pomysł dodatku, ale bardzo szybko się z niego wycofali. I chociaż podkreślają, że dodatkowe pieniądze trafią do medyków, to jednak będą one przysługiwały wyłącznie tym skierowanym do walki z pandemią koronawirusa.

Jako powód tej nagłej rezygnacji posłowie PiS podają, że pozostawienie dodatku dla wszystkich medyków spowodowałoby prawdziwą dziurę w budżecie państwa, bowiem kosztowałyby to 40 miliardów złotych. Poinformował o tym marszałek Terlecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Dlatego też mimo pierwszej akceptacji pomysłu, posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt, którego celem jest - jak wskazano w uzasadnieniu - "konwalidacja błędu", który miał miejsce podczas rozpatrywania senackich poprawek. Ostateczna decyzja ma zapaść już dzisiaj - projekt ma zostać jeszcze w środę rozpatrzony i przegłosowany.

Sytuacja ta odbiła się wielkim echem w Sejmie. Posłowie Lewicy uważają, że jest to kradzież pieniędzy, na które bohaterki i bohaterowie walki z Covid-19 zasłużyli w każdym calu.

- Wnioskodawcy uznali, że zamiast korzystać z procedury reasumpcji, właściwe będzie znowelizowanie uchwalonej ustawy. Jest to konieczne nie tylko z uwagi na potrzebę zapewnienia równowagi budżetowej, ale także z powodów sprawiedliwościowych - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Sejmu.

W tym samym komunikacie przeczytać można jeszcze następujące zdania: "Osoby do bezpośredniego konfrontowania się z medycznymi skutkami pandemii powinny być szczególnie docenione, także finansowo. Jednocześnie instrumenty gwarantowane przez budżet państwa powinny być uchwalane w duchu odpowiedzialności za dobro wspólne, wyrażające się także w racjonalnie prowadzonej polityce finansowej".

Nie jest jednak tajemnicą, że partia rządząca od samego początku chciała dodatków wyłącznie dla medyków walczących z pandemią. Członkowie KO całkowicie nie zgadzają się z tą decyzją, ponieważ ich zdaniem w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska, każdy lekarz zasługuje na dodatkowe wynagrodzenie. Ich zdaniem podział medyków jest niesprawiedliwy, dlatego też zamierzają głosować przeciwko tej ustawie.

- W tej sprawie zgłaszamy stanowczy sprzeciw, zgłosiliśmy taki sprzeciw też na Konwencie Seniorów. Będziemy oczywiście głosować przeciwko tej ustawie - zapowiedział Cezary Tomczyk, szef klubu KO.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W podobnym tonie wypowiada się wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia Monika Wielichowska (KO):

- Tym skandalicznym procedowaniem chcecie dzielić pracowników medycznych na tych, którzy pracują w specjalnych, covidowych szpitalach i na tych, którzy pracują w innych medycznych placówkach, ale też są narażeni na zarażenie się koronawirusem. Nie ma naszej zgody na takie podziały, ponieważ wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu o nasze zdrowie i życie należy się 100 proc. dodatkowego wynagrodzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobie
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News