rząd nagła zmiana
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 28 Lipca 2020

Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

Rząd wydał nowe rozporządzenie. Obowiązuje wszystkich Polaków już od jutra. 29 lipca wejdą nowe przepisy, o których powinien wiedzieć każdy obywatel.

Rząd wydał nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Już od jutra zacznie nas obowiązywać nowa lista. Nadal nie odwiedzimy takich krajów jak Szwecja czy Portugalia (przedłużony zakaz), Czarnogóra i Luksemburg (nowe państwa na liście). Na liście dozwolonych lotów pojawiły się między innymi Tunezja, Tajlandia czy Turcja.

Uwielbiany gwiazdor TVP dramatWielki dramat, media przemilczały. Uwielbiany gwiazdor TVP targnął się na swoje życieCzytaj dalej

Rząd wydał nowe, ważne rozporządzenie. Wiemy już, w jakim kierunku możemy polecieć w najbliższym czasie

Rada Ministrów właśnie zaktualizowała zakaz lotów obowiązujący w związku z pandemią koronawirusa. Poprzednie rozporządzenie wygaśnie o północy we wtorek 28 lipca. Możliwość zmiany była zapowiadana już wcześniej, teraz nastąpiło jednak oficjalne potwierdzenie. Do jakich państw będzie można ruszyć po 29 lipca? Które pozostaną na liście zakazanej?

- Zakazu nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe do Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Gruzji, Japonii, Kanady, Królestwa Marokańskiego, Królestwa Tajlandii, Nowej Zelandii, Republiki Albanii, Republiki Białorusi, Republiki Korei, Republiki Rwandy, Republiki Tunezyjskiej, Republiki Turcji, Ukrainy, Wschodniej Republiki Urugwaju i Związku Australijskiego - ogłoszono w komunikacie.

Nowe dozwolone kierunki podróży to: Maroko, Tajlandia, Nowa Zelandia, Algieria, Rwanda, Tunezja, Turcja, Urugwaj i Australia. Na liście pozostały państwa Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, a także Szwajcaria.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

obrazek testJaką liczbę widzisz na obrazku? Odpowiedź ma kolosalne znaczenie, niewielu potrafi wskazać właściwąCzytaj dalej

Warto wiedzieć, że zakaz lotów do danego kraju nie musi być jednoznaczny z zakazem przekraczania granicy. Mimo że na liście zakazów lotów znajdują się takie państwa jak: Szwecja, Portugalia, Czarnogóra czy Luksemburg, Polacy mogą do nich legalnie wjechać. Podróżowanie w tych kierunkach nie jest żadnym problemem, jednak koniecznie trzeba będzie wybrać inny środek transportu, ewentualnie zaplanować podróż z przesiadką.

Dzisiaj grzeje:

1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Wszystko zaczęło się od niewinnego wypadku. Teraz mały Oliwier walczy o życie

Kolejne już rozporządzenie w sprawie ruchu lotniczego będzie obowiązywało do 11 sierpnia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w rozporządzeniu mamy do czynienia zarówno z nowymi obostrzeniami, jak i częściowym ich poluzowaniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  3. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  4. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  5. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  6. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  7. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  8. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł
  9. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  10. Zarabiasz mniej niż 3300 zł? Mamy bardzo dobre wieści

CórkaCórka potajemnie nagrała, co robi jej tata podczas jazdy autem. Internauci nie dowierzają, nikt się po nim nie spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet, Fly4Free

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News