Prasa ujawnia aferę, polski rząd ukrywa prawdziwą liczbę ofiar koronawirusa? Nie wliczają osób zmarłych na kwarantannie

Prasa ujawnia aferę, polski rząd ukrywa prawdziwą liczbę ofiar koronawirusa? Nie wliczają osób zmarłych na kwarantannie Źródło: YouTube wwwswidnica24pl

Przywołując kilka przypadków śmierci w kwarantannie, Gazeta Wyborcza sugeruje, że rząd manipuluje statystykami w naszym kraju. Dziennikarze podkreślają, że takie działania zakłamują rzeczywistość. GIS jednak ostro ucina wszelką dyskusję.

Rząd i sanepid ostatnio usłyszały zarzuty dotyczące manipulacji statystykami. Według informatora Gazety Wyborczej, działacze mają robić wszystko, by nie łączyć śmierci podczas kwarantanny z wirusem SARS-CoV-2. GIS postanowił ustosunkować się do tych zarzutów.

Ostatnie przypadki zgonów i sposób ich rejestrowania przez rząd, wywołały wątpliwości, u niektórych osób. Anonimowy informator Gazety Wyborczej uważa, że w rzeczywistości przypadków osób zmarłych na COVID-19 jest więcej, niż podają statystyki. Wszystko przez brak powiązania osób, które umierają w domach podczas kwarantanny z wirusem SARS-CoV-2. GIS odpowiedział już na zarzuty.

Według informatora rząd manipuluje statystykami

Anonimowy medyk sądowy miał na łamach Gazety Wyborczej oskarżyć rząd o manipulowanie danymi. Chcąc utrzymać jak najlepsze statystyki, politycy oraz sanepid mają starać się, by nie powiązano osoby zmarłe podczas kwarantanny bezpośrednio z koronawirusem. Niedawno policja znalazła ciało 45-latka z Głogowa. Mężczyzna zmarł przed przeprowadzeniem testu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sanepid, który jest częścią administracji rządowej, nie jest zainteresowany ustaleniem, że człowiek zmarł z powodu koronawirusa, bo to pogarszałoby statystyki (...) Nie mam wątpliwości, że ofiar koronawirusa jest więcej, niż podają rządowe statystyki - relacjonuje Gazecie Wyborczej anonimowy informator.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazdor disco polo jawnie namawia do łamania kwarantanny. Jego słowa oburzyły tysiące internautów

2. Smutne informacje, nie żyje uwielbiany aktor. Zaraził się koronawirusem

Rząd znalazł się w ogniu zarzutów medyka sądowego, który podał kilka przypadków zgonów podczas kwarantanny. Wśród nich była również 50-latka, mieszkająca w Koninie, która wróciła z Niemiec. Zmarł również 59-letni proboszcz parafii w Drwini. GIS jednak stwierdził, że przedstawianie informacji w ten sposób, tworzy niepotrzebne teorie, oparte na strachu społeczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubu
  3. Podczas gotowania rosołu powstaje biała piana? Ważny znak, trzeba natychmiast reagować
  4. Niebywałe, policjanci zatańczyli dla dzieci w kwarantannie. Nagranie rozkłada na łopatki
  5. Ważny komunikat 9 największych banków w Polsce przed weekendem. Chodzi o dostęp do kont
  6. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno

źródło: Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News