A jednak, mimo zapewnień rząd zmienia zdanie? Prace nad nowymi obostrzeniami już trwają
Pikio.pl
Monika Majko - 25 Sierpnia 2020

A jednak, mimo zapewnień rząd zmienia zdanie? Prace nad nowymi obostrzeniami już trwają

Rząd przyznał, że pracuje nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń w związku z niepokojącym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Polacy powinni przygotować się na zmiany. Już niedługo mogą obowiązywać nowe restrykcje.

Rząd przyznał, że trwają prace nad wprowadzeniem nowych obostrzeń z powodu zwiększonej liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Choć wcześniej władze zapewniały, że nie trzeba obawiać się zwiększonych restrykcji, Polacy powinni przygotować się na zmiany.

Disco polo, dramat Marcina MilleraRozpacz, łzy i dramat Marcina Millera. Śmierć odebrała mu wszystko, był na skrajuCzytaj dalej

Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń

Jak przekazało RMF FM, rząd przyznał, że rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń z powodu wzrastającej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 763 zarażeń. Łącznie na terenie kraju wykryto do tej pory 63 073 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a 1977 osób zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby COVID-19. Trudna sytuacja w kraju spowodowała, że władze ponownie zaczęły rozważać radykalne kroki, by opóźnić nadejście tzw. drugiej fali pandemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

Rząd chce ograniczyć liczebność wesel

Choć polski rząd do tej pory zapowiadał, że nie ma zamiaru wprowadzać po raz kolejny ogólnokrajowych restrykcji, sytuacja zmusza władze do podjęcia trudnych decyzji. Jak dowiedział się reporter RMF FM, na razie rozważane jest wprowadzenie ograniczeń dotyczących organizacji wesel. Te tłumne imprezy rodzinne coraz częściej stają się niebezpiecznymi ogniskami zakażeń, które powodują gwałtowny wzrost liczby chorych.

- Zastanawiamy się właśnie nad ograniczeniem imprez rodzinnych, ale to musimy poddać wnikliwej analizie, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą - powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Jak przekazał wiceszef resortu, ministerstwo czeka na najnowsze dane, by do końca tygodnia podjąć ostateczną decyzję i przygotować się na zmiany. Przede wszystkim będzie to ograniczenie ich liczebności do 100, a nawet być może do 50 osób. Teraz takie obostrzenia obowiązują na terenach powiatów, znajdujących się w strefach żółtych i czerwonych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister edukacji przekazał nowe informacje. Uczniowie nie będą zadowoleni
  2. Gwiazdor TVN ma koronawirusa. Miał gorączkę, szybko pojawiły się znacznie gorsze objawy
  3. A jednak, mimo zapewnień rząd zmienia zdanie? Prace nad nowymi obostrzeniami już trwają
  4. Marta Kaczyńska po latach przerwała milczenie. Nieoczekiwanie zdradziła sekret Anny Przybylskiej
  5. Sprawdźcie, czy ktoś nie wszedł właśnie na wasze konto. Gigantyczna afera w polskim banku

Łukasz Szumowski prawdaFatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiamiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News