Rząd wprowadzi mandaty dla rodziców
unsplash.com Megan Soule
Weronika Wasiak - 24 Października 2020

Rząd wprowadzi specjalne mandaty dla rodziców i nauczycieli. Wystarczy, że dziecko zrobi w szkole jedną rzecz

Rząd już niebawem zamierza wprowadzić surowe mandaty dla rodziców, a nawet nauczycieli? Powód nałożenia kary zaskakuje.

Rząd stale podejmuje kolejne decyzje w walce z epidemią, by w możliwie jak najszybszym czasie móc ją pokonać. W miniony piątek oficjalnie poinformowano o nowych obostrzeniach, które wchodzą w życie z dniem dzisiejszym. Tymczasem do mediów dotarły chyba najmniej spodziewane informacje dotyczące rodziców oraz pedagogów w szkołach.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Lada moment rząd wprowadzi mandaty dla rodziców i nauczycieli? Wystarczy, że dziecko zrobi jedną rzecz

Nauczanie zdalne w większości szkół, zakaz samodzielnego wychodzenia z domu między 8:00 a 16:00 dla dzieci do 16. roku życia (mogą zrobić to wyłącznie pod opieką osoby dorosłej), zamknięte lokale gastronomiczne i objęcie całego kraju strefą czerwoną - takie informacje przekazał podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Nowe obostrzenia wywołały spore zamieszanie w opinii publicznej, tym bardziej jeśli chodzi o objęcie małoletnich zakazem opuszczania domu. W czasie spotkania premier zapewniał jednak, że choć wdrażane obecnie restrykcje mogą wydawać się bulwersujące, mogą pomóc zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Tymczasem jak donosi Gazeta.pl, powołując się na portal Prawo.pl, w Kodeksie Wykroczeń już niebawem znaleźć mają się grzywny za nieprzestrzeganie zakazów bądź nakazów służących w walce z pandemią koronawirusa. To jednak nie jedyna informacja, a kolejne wydają się o wiele bardziej szokujące.

Okazuje się, że według nowych przepisów, mandaty będą mogli otrzymać nie tylko osoby, które dopuściły się wykroczenia, ale też ich opiekunowie - mowa tutaj o opiekunach wyłącznie osób nieletnich lub bezradnych. Takie działanie ma wesprzeć walkę z lekceważącym stosunkiem młodzieży do epidemii. Co więcej, mandaty za wykroczenia dzieci miałyby być nakładane nie tylko na rodziców, ale też nauczycieli.

Te doniesienia szybko wywołały poruszenie wśród Polaków. W rozmowie z serwisem Prawo.pl radczyni prawna, Aleksandra Ejsmont, zabrała głos w tej sprawie jawni ją krytykując.

- Odnoszę wrażenie, że ustawodawca, w takim pośpiechu wprowadza kolejne regulacje dotyczące zapobiegania epidemii, że przybierają one coraz bardziej absurdalną postać i często są niemożliwe do zrealizowania [....] I teraz zastanówmy się, jaką realną możliwość nakłonienia do przestrzegania zakazów związanych z epidemią ma rodzic nastolatka np. w wieku 17 lat - mówiła Ejsmot.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. ”Myślałam, że tacy nie umierają”. Niestety, rodzina wybitnej Polki przekazała smutną wiadomość

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

Z kolei prawniczka Joanna Parafianowicz krótko podsumowała te przepisy jako "bubel prawny" i dodała, że "wprowadzone zostały tam pojęcia w oderwaniu od całego systemu, co może prowadzić do absurdów".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  2. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  3. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  4. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  5. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  6. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  7. Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News