Nagła decyzja rządu, zdążyli w ostatniej chwili. Już od jutra wielka zmiana dla wielu Polaków

Nagła decyzja rządu, zdążyli w ostatniej chwili. Już od jutra wielka zmiana dla wielu Polaków Źródło: flickr.com Sejm RP

Rząd podjął niezwykle ważną decyzję, której skutki dotkną wielu Polaków. Stanowisko polityków bardzo długo nie było znane, teraz już wszystko jasne. Zdążyli w ostatniej chwili. Od jutra będzie obowiązywała wielka zmiana. To ostatnie chwile na zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez rząd. Jesteście zaskoczeni?

W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów. Rząd zdążył w ostatniej chwili. Decyzja, którą podjęli, wiąże się ze świetnymi wiadomościami dla fanów sportowych rozgrywek. Powinni zapoznać się z nią między innymi miłośnicy piłki nożnej oraz żużlu, którzy kibicują swoim idolom na stadionach. Już wkrótce będą mogli zasiąść na trybunach w szerszym gronie.

Rząd podjął nagłą decyzję, która dotyczy wielu Polaków

Z powodu pandemii koronawirusa przed kilkunastoma tygodniami zmieniły się realia rozgrywek sportowych. Na długi czas zawieszono wszystkie wydarzenia zaplanowane na przełom zimy i wiosny bieżącego roku. Do niedawna, po zniesieniu pierwszych obostrzeń, stadiony sportowe mogły być maksymalnie wypełnione w 25 procentach swojej pojemności. Wiązało się to z dużymi niedogodnościami dla kibiców, którzy cenią sobie oglądanie meczów na żywo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca "zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii", na mocy którego, zgodnie z przedstawionym przed tygodniem projektem, podwyższono limit ilości kibiców na obiektach sportowych do 50% wszystkich miejsc siedzących. Te ustalenia dotyczą jednak wyłącznie rozgrywek profesjonalnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

2. Przyjęto właśnie nową ustawę. Od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych dodatku

3. Koronawirus na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Sanepid zwraca się do uczestników z pilnym apelem

- W zajęciach lub wydarzeniach sportowych zostało udostępnione publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności - brzmi zapis rozporządzenia.

Decyzją rządu w innych zajęciach lub w wydarzeniach sportowych może brać udział nie więcej niż 250 uczestników, nie licząc osób, które zajmują się kwestiami organizacyjnymi. Wydarzenia na otwartym powietrzu mają odbywać się bez udziału publiczności. Baseny zostały objęte podobnymi zasadami co stadiony sportowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej
  4. Przyłapali Dudę w jego prywatnym domu w dziwnej pozie. Upubliczniono zdjęcia, co tam się wydarzyło?
  5. Syn Wałęsy przerwał milczenie, ujawnił przykrą tajemnicę rodziny. Ogromne nieszczęście, na końcu tragedia
  6. Beacie Szydło nie udało się ukryć, wszystko nagrali. Robi wrażenie?
  7. Sam profil zaufany nie wystarczy, by dostać bon turystyczny. Jest jeszcze jedna ważna rzecz
  8. Dramatyczne doniesienia o mistrzu olimpijskim. Poszedł do lasu na grzyby, zrozpaczona rodzina wezwała pomoc
  9. Rząd przywróci obostrzenia? Wicepremier skomentowała, wielu Polaków nie będzie mogło uwierzyć

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News