Rząd ma planować czasową likwidację
pikio.pl
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Niestety, rząd ma planować czasową likwidację. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych wiadomości z Kancelarii Premiera

Rząd zamierza wdrożyć czasową likwidację? Takich doniesień Polacy raczej się nie spodziewali. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych wiadomości z Kancelarii Premiera.

Już jutro rząd ma poinformować o kolejnych zmianach, jakie zamierza wprowadzić z uwagi na rozwój epidemii. Tymczasem do mediów dotarły niepotwierdzone wieści ws. o wiele bardziej radykalnych obostrzeń niż dotychczasowe. Nie wszyscy mogą być z tego powodu zadowoleni.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy. Rząd planuje czasową likwidację?

21 października padł kolejny rekord dobowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 10 tysiącach nowych przypadków. Z kolei rzecznik prasowy Piotr Muller przekazał podczas konferencji prasowej, że już jutro Polacy powinni spodziewać się kolejnych informacji w sprawie restrykcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Tymczasem bliski współpracownik szefa rządu poinformował z rozmowie z Interią, że władze planują wprowadzić radykalne zmiany. Chodzi o imprezy rodzinne, które rząd ma rzekomo czasowo zupełnie zlikwidować. Nie w sposób zaprzeczyć, że choćby wesela często stawały się ogniskami kopronawirusa.

- Musimy, niestety, zlikwidować imprezy okolicznościowe. To główne źródło bliskiego kontaktu, ale i coś, bez czego można żyć. Nowożeńcy mogą się przecież pobrać bez imprezy. Listopad oraz grudzień to martwy sezon, więc liczymy, że nie będzie to zbyt kosztowne dla branży - przekazuje informator Interii.

Rozmówca serwisu przyznaje, że od początku epidemii zaobserwowano kilka sytuacji, w których tuż przy przyjęciach okolicznościowych, jak np. wesela, zarażenia z imprezy stanowiły nawet kilkadziesiąt procent wszystkich przypadków.

- Mamy badania polskie i światowe dotyczące tego, które obostrzenia najlepiej działają na ograniczenia transmisji koronawirusa. To opracowania przygotowane przez WHO, Harvard czy prestiżowe czasopismo "Lancet", na które ostatnio powoływał się premier - wyjaśnia źródło Interii z KPRM.

Co ze szkołami?

Informator Interii odniósł się również do sytuacji szkół. Serwis podkreśla, że z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że "środowiska szkolne odpowiadają za nieco więcej niż 2% zakażeń" i dodaje, że sporym problemem jest również zamykanie placówek ze względu na brak nauczycieli, co oznacza, że w takim wypadku dzieci nie mogą nawet uczyć się zdalnie.

- Można się zżymać, ale w Polsce 90 proc. szkół nie ma problemu koronawirusa. Szkół nie zamyka się dlatego, że dzieci roznoszą wirusa. Chodzi o to, że rodzice muszą je dowieźć, dojechać, przemieszczać się - wyjaśnia informator Interii.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Od soboty cała Polska będzie strefą czerwoną? Morawiecki właśnie przekazał, wszystko jasne

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Już jutro Polacy dowiedzą się, jakie rzeczywiście zmiany zamierza wdrożyć rząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Fani oszaleli, odkryła swoje ciało w sieci (FOTO)
  3. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  5. Allegro z ogromnym udogodnieniem. Klienci są zachwyceni
  6. Gołąbki Kuronia są mistrzostwem. Prześwietny przepis został ujawniony, proste i obłędne w smaku
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News