Oficjalne: Właśnie ogłoszono niespodziewaną dymisję w rządzie PiS!

Oficjalne: Właśnie ogłoszono niespodziewaną dymisję w rządzie PiS! Źródło: .

Rząd znowu osłabiony. Dziś miała miejsce kolejna dymisja - to już druga w tym miesiącu tak poważna decyzja. Dziennikarze próbują dociec, co mogło być powodem tak nagłej zmiany.

Rząd po wyborach do Parlamentu Europejskiego cały czas pozostaje w fazie tworzenia się i przybierania swojej ostatecznej formy. Dzisiaj miała miejsce zaskakująca decyzja, która może mieć wpływ na stabilność nowego składu ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Rząd w całkiem nowej formule? Nadchodzą poważne zmiany

Dzisiejsza decyzja zatrząsnęła światem polityki. W polskim rządzie nie ma już miejsca dla wiceministra finansów - Filipa Świtały. Był on odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego, czyli mówiąc prościej - pracował nad wzrostem dochodów budżetowych. Informacja jest oficjalna i potwierdził ją Paweł Jurek, rzecznik resortu.

- Od dzisiaj nie jest podsekretarzem stanu - mówi w wypowiedzi dla money.pl Paweł Jurek.

W ministerstwie finansów zapanował chaos, ponieważ to już drugie odejście kluczowej osoby w tym miesiącu. 4 czerwca odeszła poprzednia szefowa Świtały, minister Teresa Czerwińska, a teraz ze swoją posadą żegna się właśnie Filip Świtała. Dymisja, która miała dziś miejsce może przysporzyć kłopotów logistycznych i organizacyjnych całemu resortowi.

Oprócz tego nie wiadomo, czy Filip Świtała zdecydował się odejść sam, czy też było to postanowienie kogoś postawionego wyżej od niego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kim jest Filip Świtała?

Jak donoszą media, jest on absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył wiele szkoleń kształcących, część z nich organizowana była przez renomowane instytucje międzynarodowe. W Ministerstwie Finansów pracował dość długo, bo już od 2017 roku. Był współautorem komentarzy do ustawy o CIT (wyd. LexisNexis, 2007 i 2009) oraz do wyroków Trybunału Sprawiedliwości (wyd. Wolters Kluwer, 2014). Napisał wiele publikacji o tematyce podatkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny początek wakacji, znowu brak wyobraźni? Rodzina miała poważny wypadek, 2 osoby nie żyją, reszta walczy w szpitalu
  2. Po występie Ani Karwan w Opolu wybuchł skandal. Teraz artystka z mistrzowską swadą zripostowała nieprzyjaciółkę
  3. Oliwia Bieniuk pozuje do zdjęcia w odważnym stroju. Uwagę wszystkich przykuwa jeden szczegół
  4. Niepowtarzalna klasa najbardziej niedocenionego aktora "Kiepskich". Niesamowity wyczyn
  5. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News