rząd maseczki samochód
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 18 Października 2020

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedzieć

Rząd postanowił w ostatniej chwili wprowadzić nagłą zmianę. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Chodzi o maseczki, rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie pozostawił wątpliwości.

Rząd opublikował w czwartek rozporządzenie w sprawie nakazów oraz zakazów, jakie zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Jedną z ważniejszych zmian jest ta dotycząca maseczek. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Wszyscy powinni wiedzieć o nowych przepisach, jakie nas obowiązują.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Rząd nagle zmienił decyzję w sprawie maseczek

Obostrzenia, które zostały wprowadzone podczas epidemii nie ominęły nawet kierowców. Dotychczas maseczkę musieliśmy zakładać zawsze, kiedy podróżowaliśmy z osobami, z którymi nie mieszkamy na co dzień. Potrzebowaliśmy jej w każdym momencie, kiedy jechaliśmy autem z kimś, kto nie pozostawał z nami we wspólnym gospodarstwie. Teraz zasada ta uległa jednak zmianie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

16 października pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów w Dzienniku Ustaw, które zmienia rozporządzenie dotyczące ograniczeń, nakazów oraz zakazów w związku ze stanem epidemii. Duże zamieszanie wywołała kwestia noszenia maseczek w samochodzie, pojawiła się bowiem duża zmiana. Kto może jechać w aucie bez maseczki?

Z punktu informującego o tym, że zasłanianie ust jest obowiązkowe - w środkach publicznego transportu zbiorowego […], na statkach pasażerskich w żegludze krajowej […] lub statkach żeglugi śródlądowej, […], przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie - zniknął ostatni fragment. Dotyczył on kwestii zasłaniania ust i nosa w samochodzie prywatnym.

Oznacza to, że w aucie, którym podróżują osoby niezamieszkujące wspólnie, maseczki nie są konieczne. Tym samym można wysnuć wniosek, że w samochodzie w ogóle nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa, niezależnie od tego, z kim jedziemy. TVN24 poprosił rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza o interpretację zmian.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3.Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

Jak przekazał tvn24.pl rzecznik resortu zdrowia, w samochodzie nikt nie musi zasłaniać teraz ust oraz nosa. Pamiętajmy jednak, że na wolnym powietrzu taki obowiązek już istnieje, dlatego wysiadając z samochodu, zawsze musimy nałożyć maseczkę. Z obowiązku zwolnione zostają tylko osoby, które posiadają zaświadczenie od lekarza lub dokument, który potwierdzi niepełnosprawność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najszybsze naleśniki z 2 produktów przygotujesz w 3 krokach. Obłędne, pyszne, znakomite, nieziemskie
  2. Stanisław Kogut cierpiał przed śmiercią. Syn działacza piłkarskiego opisał ostatnie chwile ojca, straszne
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News