Rząd ma czas tylko do północy, żeby znieść ważny zakaz. Od decyzji zależy los wielu Polaków

Rząd ma czas tylko do północy, żeby znieść ważny zakaz. Od decyzji zależy los wielu Polaków Źródło: Piotr Molecki/East News

Rząd ma czas zaledwie do północy, by znieść ważny zakaz, w przeciwnym razie sytuacja stanie się bardzo napięta. Ta decyzja może zmienić los wielu Polaków. W przeciwnym wypadku wiele osób będzie musiało zacząć się liczyć z możliwymi utrudnienia.

Rząd ma czas do północy, by znieść ważny zakaz. Już od 17 czerwca kilka linii lotniczych chce wznowić loty, do takiej decyzji przygotowuję się między innymi Wizzair, Lufthansa czy KLM i AirFrance. LOT oraz Ryanair wstrzymują się do początku lipca. Nadal nie jest jasna sprawa wakacyjnych czarterów do południowych kurortów. 

Rząd ma czas do północy, by znieść ważny zakaz

Dotychczasowe rozporządzenie rządu dotyczące wstrzymania ruchu międzynarodowego nad Polską wygasło w nocy z poniedziałku na wtorek. Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał jednak specjalną depeszę o wstrzymaniu lotów do północy we wtorek. Gdy minie ten termin, w teorii przestaną obowiązywać jakiekolwiek zakazy lotów. Jeśli rząd nie wyda jak najszybciej nowego rozporządzenia, powstanie chaos.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektóre linie lotnicze zapowiedziały już pierwsze loty od środy. Przewoźnicy i biura podróży niecierpliwie czekają na rozporządzenie rządu o wznowieniu ruchu lotniczego. Jest to ważne, ponieważ ma ono zawierać wykaz krajów bezpiecznych, do których bez obaw będzie można polecieć. Z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że będzie to obszar Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie pojawiły się dotychczas informacje na temat pozostałych kierunków wakacyjnych.

Czy Ministerstwo Infrastruktury zdąży opracować do północy nowy dokument? Na razie nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat, pozostaje więc czekać. Kluczową kwestią pozostaje również limit miejsc w samolotach. Na podstawie rozporządzeniu z 29 maja 2020 roku w samolocie pasażerskim zajętych może być nie więcej osób niż połowa miejsc. To jedna z najbardziej restrykcyjnych przepisów w Europie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni

2. Dramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa ackja ratunkowa

Zniesienie limitów miejsc jest bardzo ważną kwestią dla dotkniętych kryzysem linii lotniczych i biur podróży. Jeśli samoloty będą latały z połową pustych miejsc, ktoś będzie musiał pokryć koszty pustych foteli. Dla linii lotniczych jest to bardzo duże obciążenie, natomiast pasażerowie raczej nie będą chętni na niemal dwukrotnie droższe bilety. Niektórzy przewoźnicy zapowiadają, że ceny nie wzrosną, wręcz przeciwnie, będą niższe. Taka sytuacja ma być zachętą dla pasażerów do powrotu do podróżowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Rząd ma czas tylko do północy, żeby znieść ważny zakaz. Od decyzji zależy los wielu Polaków
  4. W przedszkolu zainstalowano kamerę. Tego samego dnia doszło do porażającej sceny, wszystko się nagrało
  5. Wnuk byłego prezydenta został skazany. Więzienie i kara finansowa za dwa pobicia
  6. Ewa Farna z Kubą Wojewódzkim? W sieci pojawiło się nagranie prosto z łóżka, piosenkarka nie nudziła się przez całą noc

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News