Rząd ogłosi zmiany
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 12 Maja 2020

RMF: jutro rząd ogłosi kolejne zniesienie zakazów. Wielkie zmiany już od 18 maja

Rząd ma już jutro, na specjalnej konferencji prasowej, ogłosić kolejne łagodzenie kolejnych restrykcji, dotychczas obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa na terenie naszego kraju. RMF 24 przekazało, czego dotyczyć będą zmiany, planowane przez władzę w ramach III etapu "odmrażania" gospodarki.

Rząd polski planuje wprowadzenie kolejnego etapu swojego planu "odmrażania"gospodarki. Jak podało RMF 24, krajowe władze ogłoszą szczegóły swoich działań na specjalnej konferencji prasowej, zaplanowanej na środę 13 maja 2020 roku. Zmiany mają wejść w życie od poniedziałku, 18 maja.

Rząd ma ogłosić kolejne zmiany w związku z wprowadzaniem planu "odmrażania" gospodarki

Dotychczas w ramach łagodzenia restrykcji polski rząd przywrócił m.in. możliwość swobodnego przemieszczania się w celach rekreacyjnych, wstęp do parków, lasów oraz na otwarte obiekty sportowe, działalność galerii handlowych, hoteli i miejsc noclegowych, a także żłobków i przedszkoli oraz wybranych instytucji kultury, w tym muzeów i bibliotek. Ponadto zwiększono limity klientów jednorazowo przebywających w sklepach oraz liczbę osób mogących brać udział w obrzędach religijnych. W trakcie działania i korzystania ze wszystkich tych możliwości należy zachować jednak odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

Chłopiec zabił brata5-letni chłopiec zabił 12-letniego brata. Myślał, że trzyma zabawkęCzytaj dalej

Jak podało RMF 24, polski rząd ogłosi kolejne działania w ramach III etapu łagodzenia restrykcji na specjalnej konferencji prasowej, którą zaplanowano na środę 13 maja 2020 roku. Dziennikarz stacji ustalili, że od 18 maja zwiększą się limity dotyczące korzystania ze środków transportu miejskiego. Do tej pory w autobusach i tramwajach mogło przebywać tylu pasażerów, ile wynosiła połowa miejsc siedzących. Według nowych wytycznych, w pojazdach będzie mogło znajdować się tyle osób, ile wynosi 30 procent wszystkich miejsc dostępnych w pojeździe, co w praktyce oznacza z reguły ponad 2 razy więcej pasażerów.

Rząd zaplanował konferencję prasową na środę 13 maja 2020 roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Dodatkowo, od poniedziałku 18 maja 2020 roku, rząd ma przywrócić stacjonarną działalność sektora gastronomicznego, jednak lokale będą obowiązywać surowe restrykcje. Dostępne mają być tylko stoliki w ogródkach, oddalone od siebie o co najmniej 2 metry. Dodatkowo, każda restauracja czy kawiarnia, która będzie chciała prowadzić działalność stacjonarną, musi zapewnić w lokalu obsługę kelnerską. Klient będzie mógł przebywać tylko przy stoliku i ewentualnie skorzystać z toalety. Nie będzie musiał mieć jednak maseczki i rękawiczek ochronnych oraz nie będzie obowiązku pomiaru temperatury.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus

2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

Rząd planuje również ponowne uruchomienie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Pracownicy i właściciele firm z tej gałęzi gospodarki w końcu odetchnęli z ulgą. Nie boją się restrykcji dotyczących zasad higieny i uważają, że czas najwyższy, by wrócili już do pracy.

- Jeżeli salon dobrze działa i dba o dobro klienta, to te wszystkie środki i zabezpieczenia w tym salonie są, więc czas na to, żeby działalność branży beauty wróciła jest najlepszy. Ludzie się przyzwyczaili do tego, że maseczki są potrzebne, więc edukacja już nie jest potrzebna. A czas na salony jest na pewno lepszy niż na centra handlowe - wyznała Ewelina Wójcik z salonu fryzjerskiego w Łodzi w rozmowie z RMF FM.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News