Słysząc to co planuje rząd wielu Polaków nie będzie zadowolonych
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 11 Września 2020

Rząd wprowadzi wkrótce ogromne zmiany. Dotkną miliony Polaków, wielu nie będzie zadowolonych

Rząd planuje uregulować jedną z kluczowych kwestii i nawet milion Polaków może oczekiwać znaczących zmian w dotychczasowym stanie rzeczy. Podobną próbę podjęto w ubiegłym roku, jednak wtedy plany rządzących nie zostały spełnione. Tym razem ma być inaczej. Wiadomo kto na tym straci, a kto zyska. Sytuacja nie jest tak czarno-biała jak mogłaby się wydawać.

Rząd potwierdził, że trwają prace nad poważnymi zmianami i pewne jest, iż wielu Polaków i Polek nie będzie zachwyconych tymi wiadomościami. Już wkrótce dowiedzieć możemy się, że wszystko co dotychczas znaliśmy będzie musiało być wypracowane na zupełnie nowych warunkach.

Beata Szydło może być zaskoczona, że sąsiedzi zdecydowali się rozmawiać z prasąRodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Potwierdzono, że rząd pracuje nad istotnymi zmianami w prawie

Rząd już w 2019 roku planował zająć się kwestią tzw. umów śmieciowych. Portal Money dotarł do informacji, z których wynika, iż kwestie podniesione na forum publicznym w tamtym roku ponownie znalazły się w centrum zainteresowań rządzących. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od dawna zastanawiało się nad rozwiązaniami związanymi z oskładkowaniem umów cywilnoprawnych. Osoby pracujące na umowach zlecenie mogą nie być zadowolone słysząc co planuje rząd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Katarzyna Dowbor odmieniła życie rodzinySkandaliczne warunki, mama i córka kąpały się w miskach. Katarzyna Dowbor w jednej chwili zmieniła ich życieCzytaj dalej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmie się osobami pracującymi na umowach zlecenie

Dziennikarze Money potwierdzili swoje doniesienia u dwóch członków rządu pracujących nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi składek jakie mieliby zacząć opłacać wszyscy zatrudnieni na umowę zlecenie. Znaczy to, iż blisko milion osób musiałoby liczyć się z nowymi warunkami zatrudnienia. Rząd od dawna ma w planach wprowadzenie zupełnie nowego sposobu obliczania składek dla takich pracowników. Dokładnie chodzi o to, by wszyscy zatrudnieni na umowach zlecenie zaczęli odprowadzać składki na ubezpiecznie społeczne.

Większe wpływy do ZUS byłyby bardzo korzystne z punktu widzenia budżetu państwa. Również pracownicy w dalszej perspektywie mogliby być zadowoleni, gdyż opłacanie tych składek oznacza wyższą emeryturę w przyszłości. Niestety część osób wybierających tę formę zatrudnienia nie robi tego bez powodu i to właśnie ci ludzie mogą być niezadowoleni z ewentualnych zmian.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje polski polityk, niewyobrażalna strata

Rząd planuje zmiany w prawie, wielu pracowników zarobi mniej

Chociaż opłacanie składek na ubezpiecznie społeczne jest opłacalne w kwestii przyszłej emerytury, to pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie zrobią przez to mniej. Chociaż pensja nie ulegnie uszczupleniu, to pobieranie z niej dodatkowych opłat sprawi, iż finalnie do ręki zatrudnionego trafi zwyczajnie mniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewane zapowiedzi ekspertów. Sytuacja mogła nas zmylić, IMGW nie ma wątpliwości
  2. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  3. Chciał kopnąć psa. Kilka sekund później karma wróciła do niego ze zdwojoną siłą, nagranie zwala z nóg
  4. Roksana Węgiel przekazała radosną nowinę. Fani oniemieli, nikt nie mógł się spodziewać
  5. Potrącił dwóch małych chłopców i uciekł. Pilnie szuka go policja
  6. Wstrząsające, nikt by nie wytrzymał. Tomasz Komenda ujawnił, co musiał jeść w więzieniu, żeby przeżyć

Siostra zauważyła niepokojące zachowanie niepełnosprawnego brataZauważyła niepokojące zachowanie niepełnosprawnego brata. Gdy poznała prawdę, natychmiast zawiadomiła służbyCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News