Rząd przedłużył uciążliwy dla Polaków zakaz do 25 sierpnia. Kluczowa zmiana w ostatniej chwili

Rząd przedłużył uciążliwy dla Polaków zakaz do 25 sierpnia. Kluczowa zmiana w ostatniej chwili Źródło: Piotr Molecki East News

Rząd podjął ostateczną decyzję, przedłużono uciążliwy zakaz, nowe rozporządzenie Rady Ministrów obowiązuje do 25 sierpnia 2020 roku. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych, w ostatniej chwili zmieniono zdanie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

Rząd ostatecznie zadecydował, nowe rozporządzenie Rady Ministrów będzie obowiązywać do 25 sierpnia 2020 roku. Władze zmieniły zdanie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym w ostatniej chwili, wielu Polaków liczyło na inną decyzję.

Rząd przedłużył zakaz do 25 sierpnia 2020 roku

11 sierpnia 2020 roku opublikowano w Dzienniku Ustaw nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, związanych z pandemią koronawirusa. Wcześniejszy projekt ustawy, zaprezentowany 7 sierpnia br., obejmował 45 państw, ostatecznie jednak zakaz lotów został utrzymany z 44 krajów. W ostatniej chwili z opracowanej listy wykreślono Rumunię.

Na liście zakazów w ruchu lotniczym do Polski znalazły się m.in Bośnia i Hercegowina, Chińska Republika Ludowa, Czarnogóra, Rosja, Izrael, Serbia, Brazylia, Argentyna, Luksemburg, Arabia Saudyjska, Irak, RPA, Mołdawia, Macedonia, Peru, Kolumbia, Chile oraz Stany Zjednoczone. 

Rząd w ostatniej chwili wykreślił Rumunię z aktualnej listy zakazów lotniczych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualne rozporządzenie w tej sprawie obowiązywać będzie od 12 do 25 sierpnia 2020 roku. Na liście zakazów lotniczych nie znalazły się m.in. Szwecja, Portugalia czy Egipt co oznacza, że połączenia lotnicze z tymi państwami zostaną wznowione.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy

2. Jak naprawdę powstał koronawrius? Specjaliści nie mają wątpliwości

Obecny zakaz nie obowiązuje w kilku przypadkach. Rozporządzenie nie dotyczy lotów międzynarodowych na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów, tych o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usunięcia oraz ratowania życia lub zdrowia ludzkiego) oraz realizowanych na potrzeby sił zbrojnych oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziennikarz TVP zaatakowany, trafił do szpitala. Stracił kilka przednich zębów, nie ma z nim kontaktu
  2. Kancelaria Premiera nie miała innego wyjścia. Pilny komunikat, każdy musi się podporządkować
  3. Wyciekły szczegóły, Rydzyk będzie wściekły. Wiadomo, co dzieje się podczas tajemnych spotkań
  4. Nieprawdopodobne, rząd zadecydował. Podwyżka emerytur i rent dla znacznej grupy Polaków
  5. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego

Źródło Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News