rząd reforma służba zdrowia
Wikimedia Kalinka261015
Joanna Szwalikowska - 10 Września 2020

Rząd oficjalnie ogłosi na przełomie września i października. Nikt nie miał pojęcia

Rząd oficjalnie ogłosi wielkie zmiany już na przełomie września i października. Nikt nie spodziewał się, że nadchodzi tak poważna reforma. "Dziennik Gazeta Prawna" zdołał ustalić, co dokładnie czeka nas już niedługo. Programowe rozmowy partii z koalicjantami mają być już na etapie końcowym.

Rząd już pod koniec miesiąca ma zaprezentować wielkie zmiany zaplanowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak udało się ustalić "Dziennikowi Gazecie Prawnej", reforma ma objąć między innymi służbę zdrowia. Według ustaleń gazety plan ma zakładać głęboką przebudowę poszczególnych obszarów, z czego na pierwszy ogień pójdzie służba zdrowia.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Rząs szykuje ogromne zmiany. Zostaną ogłoszone na przełomie września i października

- Całość planu powinniśmy zaprezentować razem z rekonstrukcją rządu, czyli na przełomie września i października - przekazała osoba z rządu dziennikarzom "Dziennika Gazety Prawnej". Szczegóły planu mają być obecnie uzgadniane w rozmowach trwających pomiędzy PiS, Porozumieniem Jarosława Gowina oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Jak wynika z ustaleń gazety, plan zakłada głęboką przebudowę poszczególnych obszarów, z czego pierwszą ma być reforma służby zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

- Jedną z największych zmian ma być upaństwowienie szpitali, czyli odebranie około 250 placówek powiatom i kilkudziesięciu marszałkom - donosi "Dziennika Gazeta Prawna". Czy takie rozwiązanie rozwiąże problem szpitalu, jakim głównie jest brak pieniędzy? Tutaj powstają duże wątpliwości.

Zmiana podmiotu założycielskiego wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem, który wpłynie na brak pieniędzy w polskich szpitalach. Dodatkowo swoje obawy odnośnie reformy wyrażają samorządy. Ich zdaniem stopniowe odbieranie im kolejnych kompetencji może w przyszłości skutkować dyskusją na temat tego, czy w ogóle wciąż są one potrzebne. Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej" rząd planuje wprowadzić znaczące zmiany również w innych obszarach.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Reformy, jakie zostaną ogłoszone na przełomie września i października rozpoczną się zmianami w służbie zdrowia. Jak wynika z ustaleń gazety jedną z największych zmian ma być upaństwowienie szpitali, czyli odebranie placówek powiatom, a także kilkudziesięciu marszałkom. Oprócz reformy służby zdrowia czekają nas między innymi zmiany w sądownictwie, mediach, korekty prawa wyborczego czy uchwalenie ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News