Rząd zmienia plany
pikio.pl
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?

Nieoczekiwanie rząd postanowił zmienić swoje plany w sprawie uciążliwego zakazu. Polacy zupełnie nie spodziewali się takiego obrotu spraw, choć wielu na to liczyło.

W październiku rząd podjął wiele przełomowych decyzji w odniesieniu do panującej epidemii. W ubiegłym miesiącu ponownie wprowadzono większość restrykcji, z którymi mieszkańcy musieli zmierzyć się w czasie wiosennego lockodownu. Wróciły godziny dla seniorów i obowiązek noszenia maseczek na powietrzu, a to dopiero początek.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Zamknięte zostały szkoły (z wyjątkiem przedszkoli), galerie handlowe, lokale gastronomiczne, kina, muzea, teatry i wszelkiego rodzaju parki rozrywki oraz siłownie. Ponadto, znów zaostrzono ograniczenia w liczbie klientów w sklepach. Chociaż władze kraju podkreślają, że wprowadzane restrykcje mają na celu złagodzenie pandemii i zahamowanie jej rozwoju, niektóre zakazy nie spotkały się ze szczególnym uznaniem w oczach opinii publicznej. Czy niebawem jeden z nich zniknie?

Niespodziewanie rząd zmienił plany ws. uciążliwego zakazu

Zamknięcie gastronomii, siłowni i galerii handlowych to obostrzenia, które zdecydowanie wzbudziły najwięcej skrajnych emocji. Warto zaznaczyć, że w centrach handlowych pozostają otwarte jedynie apteki czy sklepy spożywcze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Co więcej, restrykcja dotyczy także sklepów meblowych, o czym władze poinformowały w najmniej spodziewanym momencie. Dla pracowników i właścicieli był to ogromny szok, bowiem jeszcze chwilę wcześniej rząd zapewniał, że branża meblowa nie zostanie objęta nakazem zamknięcia.

Stało się jednak inaczej, a opinii publicznej momentalnie wybuchła ogromna burza. Już w piątek, a następnie w sobotę rano, sklepy jak: Ikea, Jysk czy Agata Meble były zmuszone poinformować o tymczasowym zamknięciu. Według wielu Polaków oraz ekspertów nie było konieczne pozbawiać właśnie tej branży zarobku. Jeszcze w piątek można było odnotować ogromne kolejki do późnych godzin wieczornych pod wyżej wymienionymi sklepami.

Nie minęło wiele czasu, a nastąpił kolejny zwrot akcji i, jak informuje Gazeta Wyborcza, wicepremier, a zarazem minister rozwoju, przedsiębiorczości i technologii, Jarosław Gowin, przekazał, że w najbliższy poniedziałek zamierza spotkać się z przedstawicielami branży meblarskiej.

- Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży - poinformował za pośrednictwem Twittera.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Dominika Gwit w bikini na dmuchanym flamingu. Gorące nagranie z aktorką znalazło się w sieci, ciężko oderwać wzrok

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Nikt nie spodziewał się, że rząd w tak krótkim czasie zmieni zdanie. Jak podkreśla "Wyborcza", spotkanie ma odbyć się 9 listopada o 9:30.

- Na polecenie premiera @MorawieckiM w najbliższy poniedziałek o 9.30 @MRPiT_GOV_PL organizuje spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży - napisała na Twitterze Olga Semeniuk.

Okaże się, czy wszyscy dojdą do porozumienia lub czy, ewentualnie, rząd będzie musiał zapewnić rekompensatę przedsiębiorcom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrzasnęła drzwi i nie mogła wejść do domu. Wtem kociątko dokonało prawdziwego cudu, nagranie jest hitem sieci
  2. Arkadiusz Milik pławi się w luksusach. Jego dom wygląda jak prawdziwy pałac, niesamowite luksusy
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Szpitale zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia treść tajemniczego pisma
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Joe Biden jako prezydent USA to świetna wiadomość dla klimatu. Kompletna opozycja "antynaukowej" postawy Trumpa
  7. Niemcy wybili monetę na cześć Polaków. Symbolizuje ważne wydarzenie w historii naszego kraju

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News