rząd
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 8 Maja 2020

Media dotarły do tajnych informacji ws. ograniczeń. Już w poniedziałek padną druzgocące słowa

Większość Polaków zastanawia się, kiedy rząd zamierza wprowadzić kolejne etapy łagodzenia obostrzeń. Jak informuje portal Gazeta.pl, do nieoficjalnych informacji dotarli dziennikarze serwisu RMF FM. Media przekazały, jak może wyglądać odmrażanie gospodarki po weekendzie. Wielu przedsiębiorców może się przeliczyć.

Rząd cały czas rozplanowuje proces wprowadzania etapów łagodzenia obostrzeń. Przed Mateuszem Morawieckim stoi trudne zadanie, ponieważ zbyt szybka decyzja o odmrożeniu gospodarki może doprowadzić do dużego wzrostu zarażeń, natomiast zbyt długie zwlekanie będzie jedynie pogłębiało kryzys ekonomiczny.

Ewa ŻarskaŚmierć Ewy Żarskiej nie była przypadkiem? Najbliżsi nie wierzą w samobójstwo, przedstawiają dowodyCzytaj dalej

Niedawno rząd zaskoczył Polaków szybkim przejściem z pierwszego do drugiego etapu łagodzenia obostrzeń. 4 maja otwarto już galerie i centra handlowe oraz, niektóre instytucje kultury. W piątek Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Gospodarczy Sztab Kryzysowy z premierem na czele obradowały nad dalszym odmrażaniem gospodarki. Jak informuje Gazeta.pl, dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych informacji.

Rząd nie planuje znoszenia obostrzeń po weekendzie

Po obradach rząd podobno nie planuje znoszenia obostrzeń po weekendzie. Do tych nieoficjalnych informacji mieli dotrzeć dziennikarze RMF FM. Według portalu Gazeta.pl podczas piątkowych obrad nie podjęto żadnych decyzji w tej sprawie. Nie powinniśmy też liczyć na to, że w poniedziałek tj. 11 maja ogłoszone zostanie wprowadzenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki.

- Rząd nie chce od nowego tygodnia łagodzić zakazów, bo jeszcze nie wiadomo, jakie efekty zdrowotne przyniosło na przykład otwarcie w ostatni poniedziałek galerii handlowych - komunikat ze strony RMF FM cytuje Gazeta.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KobietaKobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Następnego dnia jej męża spotkała największa tragediaCzytaj dalej

Następny etap odmrażania gospodarki przez rząd sprawiłby, że wreszcie otwarto by usługi gastronomiczne. Od 18 maja funkcjonować według specjalnych zasad miałyby bary oraz restauracje, które przyjmowałyby gości jedynie w ogródkach. Stoliki musiałyby stać od siebie w odległości co najmniej dwóch metrów. Na terenie lokalów obowiązywałaby też obsługa kelnerska.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja ministerstwa, w przyszłym tygodniu zniosą ważny zakaz? Jest jeden warunek

2. Ministerstwo Edukacji zmienia terminy rekrutacji do szkół. Uczniów czekają poważne zmiany, nie będą zachwyceni

Trzeci etap zaplanowany przez rząd pozwoliłby na otwarcie nie tylko punktów gastronomicznych. Ponownie funkcjonować miałyby salony fryzjerskie i kosmetyczne. Planuje się także umożliwienie dzieciom powrotu do szkół (klasy 1-3). Na dalsze decyzje władz będziemy musieli poczekać do następnej konferencji prasowej. Niedawno informowaliśmy o zmianie, która weszła w życie 6 maja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 11-latka z domu zastępczego jest w ciąży. Zaskakujące, kto okazał się być ojcem
  2. Media przekazały Polakom tragiczne informacje. Nie żyje 18-letnia gwiazda, miała przed sobą całe życie
  3. Porzucony owczarek niemiecki zobaczył w schronisku swoich właścicieli. Myślał, że przyszli po niego, prawda wyciska łzy z oczu
  4. Na obrazku chowa się kot, ale mało kto potrafi go odnaleźć. Większość poddaje się po kilku minutach
  5. Pilny komunikat aż 6 banków. W weekend Polacy mogą mieć duże problemy z dostępem do pieniędzy
  6. Niektóre mamy i babcie odkryły tajemnicę dot. ogórków. Wiedzą jak zrobić najlepszą mizerię świata

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News