Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku

Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku Źródło: pikio.pl

Rząd ogłosił ważne zmiany, jakie już niebawem mogą wejść w życie. Okazuje się, że już od wtorku do 25 sierpnia Polaków miałby obowiązywać zakaz podróżowania liniami lotniczymi. Co więcej, w sieci zamieszczona została już lista krajów, które znalazły się w projekcie Rady Ministrów. Na liście znalazło się aż 45 krajów. Wiadomo już, że Polacy najprawdopodobniej nie będą mogli polecieć do Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Rząd przygotował projekt, z którego wynika, że do 25 sierpnia ma zostać przedłużony zakaz wykonywania połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W piątkowym wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został zamieszczony projekt przygotowany przez Radę Ministrów, która chce zakazać lotów ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Rząd przedłuża zakazy połączeń lotniczych?

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - podano w uzasadnieniu. 

Obecne rozporządzenie z dnia 28 lipca 2020 roku obowiązuje jedynie do 11 sierpnia bieżącego roku. Na liście krajów, do których nie będą mogli polecieć Polacy, znalazło się 45 krajów w tym USA, Rosja, Czarnogóra czy Luksemburg. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rząd przekazał już całą listę. Do których krajów nie polecą samoloty?

Z listy opublikowanej przez rząd wynika, że Polacy przynajmniej do 25 sierpnia nie polecą do: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Federacji Rosyjskiej, Federacyjnej Republiki Brazylii, Księstwa Andory, Królestwa Arabii Saudyjskiej, Królestwa Bahrajnu, Królestwa Suazi, Meksyku, Państwa Izrael, Państwa Katar, Państwa Kuwejt, Republiki Argentyńskiej, Republiki Armenii, Republiki Azerbejdżanu, Republiki Chile, Republiki Dominikańskiej, Republiki Ekwadoru, Republiki Gabońskiej, Republiki Gwatemali, Republiki Hondurasu, Republiki Iraku, Republiki Kazachstanu, Republiki Kirgiskiej, Republiki Kolumbii, Republiki Kosowa, Republiki Kostaryki, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Republiki Mołdawii, Republiki Panamy, Republiki Peru, Republiki Południowej Afryki, Republiki Salwadoru, Republiki Serbii, Republiki Singapuru, Republiki Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Sułtanatu Omanu, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Wielonarodowego Państwa Boliwia oraz Wspólnoty Bahamów.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Ranking najgroźniejszych chorób według WHO. Na którym miejscu znalazł się COVID-19?

Zgodnie z oficjalną decyzją, zakaz nie będzie obowiązywał samolotów, które wykonują loty międzynarodowe na zlecenie albo za zgodą premiera lub będą realizowane na potrzeby polskiego, lub zagranicznego wojska. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News