rząd zapis rozporządzenie
Pixabay srgmmv
Joanna Szwalikowska - 6 Listopada 2020

Rząd nie dotrzymał obietnicy, z rozporządzenia zniknął ważny zapis. Wielu Polaków będzie zawiedzionych

Rząd nie dotrzymał obietnicy. Z rozporządzenia nagle zniknął bardzo ważny zapis. Polacy bardzo się zawiodą takim stanem rzeczy.

Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które zaczną obowiązywać już od jutra. W Dzienniku Ustaw pojawiło się już stosowne rozporządzenie, jednak zniknął z niego bardzo ważny zapis. Wielu Polaków będzie bardzo zawiedzionych takim stanem rzeczy.

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Rząd nie dotrzymał obietnicy. Zniknął bardzo ważny zapis z rozporządzenia

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, ogłosił nowe obostrzenia, które zaczną obowiązywać już od jutra. Wieczorem w piątek 6 października w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane stosowne rozporządzenie. Jak się jednak okazuje, zabrakło w nim bardzo ważnego zapisu, na który liczyło wielu Polaków.

Jednym z nowych obostrzeń, które wejdą w życie już za kilka godzin, jest ograniczenie w handlu, dokładniej chodzi o zamknięcie konkretnych sklepów w galeriach oraz centrach handlowych.

Otwarte pozostaną jedynie: sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi czy środkami czystości, wyrobami medycznymi oraz farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, a także prasą. Zamkniecie galerii oraz sklepów wielkopowierzchniowych miało jednak nie dotyczyć sklepów z meblami. Taki wyjątek obiecał rząd. Zapis zniknął jednak z rozporządzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Nowe obostrzenia zostały ogłoszone w środę 4 listopada, by dać przedsiębiorcom oraz klientom czas na to, by zdążyć dostosować się do nowego rozporządzenia. Miało ono ukazać się w czwartek, ostatecznie pojawiło się jednak dopiero piątkowego wieczora. Niespodziewanie zniknął z niego zapis, który umożliwiał sprzedać sklepom z meblami.

Częściowy lockdown zacznie obowiązywać w sobotę 7 listopada. Dotyczy on głównie centrów handlowych, a także sklepów wielkopowierzchniowych, które przekraczają 2000 metrów kwadratowych. Placówki handlowe, które znajdują się w tych obiektach, pozostaną w najbliższym czasie zamknięte, pod warunkiem, że nie znalazły się na liście wyjątków.

W projekcie rozporządzenia pojawiał się zapis o tym, że będą mogły działać między innymi sklepy meblowe. Finalna wersja jednak nie zawiera już tego zapisu. Oznacza to więc, że na ledwie kilka godzin przed wprowadzeniem w życie obostrzeń o nakazie zamknięcia dowiedziały się sklepy takie jak Ikea lub salony Agata oraz Black Red White.

Ograniczenia dotyczą dużych, samodzielnych sklepów meblowych, których powierzchnia przekracza 2000 metrów kwadratowych, a także mniejszych placówek, które są zlokalizowane w galeriach handlowych.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN bije na alarm. Wszystko zacznie się już o 22, lepiej nie wychodzić z domu

2. Przed chwilą opublikowano ważne rozporządzenie. Nowe obostrzenia wejdą w życie za kilka godzin

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Jak widać, klienci mimo wszystko przeczuwali, że sklepy te mogą zostać zamknięte, a oni pozbawieni możliwości zrobienia zakupów, ponieważ w ciągu ostatnich kilku dni w salonach IKEA panowało istne oblężenie.

Od soboty 7 listopada w galeriach handlowych zamknięte zostaną również sklepy odzieżowe, obuwnicze, perfumerie, jubilerzy, placówki ze sprzętem RTV i AGD, a także z artykułami sportowymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News