Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków Źródło: Piotr Molecki/East News

Rząd pracuje nad nowym pomysłem, który właśnie został ujawniony. Co zakłada plan Morawieckiego? Kogo dotknie najbardziej i jakie pociągnie za sobą konsekwencje. To fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków.

Rząd przygotowuje ogromne zmiany, które wywołają poruszenie wśród Polaków. Nowe przepisy już niebawem miałby wejść w życie. Ich wprowadzenie uderzy w większość społeczeństwa. O zagrożeniach wynikających z nowego planu Morawieckiego wypowiedział się Grzegorz Szysz, doradca podatkowy w rozmowie z portalem money.pl. 

Rząd wprowadzi kolejną zmianę w podatkach? 

Zgodnie z wykazem prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rząd przygotowuje kolejną zmianę w podatkach. Tym razem resort finansów bacznie przygląda się systemom PIT i CIT. To właśnie ich uszczelnienie ma zostać przyjęte jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. 

- Zaskakujące jest to, że projekt pojawił się jak z kapelusza. Wprowadzenie estońskiego CIT-u, czy innych podatków było głośno zapowiadane, a rewolucyjne zmiany dla firm rząd wprowadza po cichu - skomentował doradca podatkowy, Szysz. 

Co miałoby się zmienić po wprowadzeniu w życie nowej ustawy? Nowelizacja miałaby dotyczyć podatku dochodowego od osób fizycznych, prawnych i od niektórych dochodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uszczelnienie systemu miałoby polegać na objęciu ustawą CIT spółek, które mają siedzibę w Polsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kogo dotkną zmiany? I co dokładnie się zmieni? 

Zdaniem eksperta zagrożone zmianami są deweloperzy, którzy korzystają ze spółek komandytowych i firmy rodzinne. Z wprowadzeniem nowego planu wiązać się może wiele problemów, małe firmy zaczną ponosić koszty, których do tej pory nie ponosiły. Dla wielu może się to wiązać z zamknięciem. Co więcej, dziś firmy nie wiedzą, na co się przygotowywać, kiedy mają wprowadzać zmiany. 

- Nikt nie wie, na jakich zasadach będzie to wprowadzane. Możemy się spodziewać dużego poruszenia wśród firm, tak jak to miało miejsce siedem lat temu, kiedy również planowano zmiany dla spółek komandytowych. Firmy nie wiedzą, czy mają czekać na konkretne rozwiązania, czy wprowadzać zmiany, a jak to w jakich kierunkach - zaznacza.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

Rząd ma jeden cel. Chodzi o pieniądze 

Oczywiście w planie Morawieckiego pojawiają się rozwiązania korzystne, mowa między innymi o stosowaniu 9-procentowej stawki CIT dla większej grupy podmiotów. Jednak o wiele więcej jest firm, które korzystają ze spółek komandytowych, które stracą na nowym planie. Grzegorz Szysz nie ukrywa, co stoi za nowym rozwiązaniem. Rząd własnie w ten sposób ma zamiar zwiększać źródeł budżetowych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co stało się z Magdaleną Ogórek? W sieci znajduje się nagranie, które ujawnia wszystko
  2. Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowców
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Jej smak zaskakuje. Przepyszna sałatka z kiszonych ogórków z sosem musztardowym

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News