Rząd od 1 września wprowadza nowy obowiązek dla Polaków. Wielu będzie niezadowolonych
pikio.pl
Aneta Wasilewska - 6 Sierpnia 2020

Rząd od 1 września wprowadza nowy obowiązek dla Polaków. Wielu będzie niezadowolonych

Rząd zapowiedział poważne zmiany w całym kraju. Już od pierwszego września wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które dotyczyć będzie wprowadzonego już obowiązku. Wiele osób może nie być zadowolonych. Co się zmieni?

Rząd przygląda się sytuacji w Polsce i wyciąga wnioski. Przyrost zakażeń, jaki obserwujemy od zeszłego tygodnia, sprawił, że wracać będą obostrzenia, o czym dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej. Co więcej, Polacy mogą oczekiwać nowego obowiązku. Niewiele osób ucieszy się na tę wiadomość.

Sanepid McDonald's koronawirusMamy potwierdzenie, koronawirus w McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów restauracjiCzytaj dalej

Rząd podczas konferencji prasowej zapowiedział zmiany

Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra Janusza Cieszyńskiego oraz ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Podczas spotkania minister zdrowia apelował do wszystkich Polaków, "by otrząsnąć się" i pamiętać o noszeniu maseczek w komunikacji miejskiej, sklepach, aptekach, w urzędach i wszędzie tam, gdzie nie można zachować bezpiecznego dystansu.

Niestety, biorąc pod uwagę to, co dzieje się w kraju, rząd postanowił wprowadzić ważny zakaz, który obowiązywać będzie już od początku września. Z pewnością niewiele osób będzie zadowolonych z takiej decyzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Małgorzata Rozenek - wzrost gwiazdIle wzrostu mają największe polskie gwiazdy? Rozenek może być modelką, ale najbardziej zaskakuje KozidrakCzytaj dalej

Rząd wprowadza nowy obowiązek od 1 września

Zgodnie ze słowami Janusza Cieszyńskiego już od 1 września bieżącego roku każda osoba, która ma zaświadczenie o tym, że posiada medyczne przeciwwskazania, by nie nosić maseczki ochronnej, będzie zobligowana do posiadania go przy sobie. Dzięki temu podczas kontroli w komunikacji miejskiej czy sklepie, będzie mogła okazać odpowiednie zaświadczenie.

Oznacza to, że Polacy za każdym razem, gdy nie będą mieli na sobie maseczki ochronnej lub osłoniętych ust i nosa w inny sposób, nie "wykręcą się" już od obowiązującego obostrzenia. Podczas konferencji pasowej, Łukasz Szumowski przypomniał, że wszystkie osoby, które odczuwają dyskomfort podczas noszenia maseczki, mogą skorzystać z przyłbic.

Dzisiaj grzeje:

1. W nocy media obiegła dobitna wiadomość. Dariusz Piontkowski przestał ukrywać prawdę, tysiące Polaków zawiodło się

2. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów

3. Lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Niestety, nie żyje Edmund Kamiński

- Nie ma czegoś takiego, jak medyczne przeciwwskazania do zasłaniania nosa i ust. Jeśli ktoś nie nosi maski, proszę nosić przyłbicę. Chcielibyśmy, żeby to weszło w nawyk, dopóki nie będziemy mieli leku, szczepionki - zaznaczył Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aleksander Kwaśniewski był na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Powiedział kilka słów do mikrofonu
  2. Trudne chwile Beaty Tyszkiewicz. Nie mogła się spodziewać, że tak się skończy
  3. Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów
  4. Po 34 latach dowiedziała się, że Maciej nie jest jej synem. Prawda wyszła na jaw przez przypadek, finał zwala z nóg
  5. Nowa, rewolucyjna zmiana w Banku Pekao. Przyda się szczególnie w czasie wakacji, klienci już mogą korzystać

Kinga DudaNiewiarygodne. Wyciekły oszałamiające zdjęcia Kingi Dudy, trudno oderwać wzrokCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News