Rząd o tymczasowych zwolnieniach
youtube.com Fakty RMF FM
Weronika Wasiak - 6 Maja 2020

Nagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"

Polski rząd od dwóch miesięcy walczy nie tylko z koronawirusem. Niestety, epidemia doprowadziła do głębokiego kryzysu gospodarczego, a ludzie zaczęli masowo tracić pracę. Z tygodnia na tydzień sytuacja przybiera coraz bardziej dramatyczny obrót, dlatego tym bardziej nikt nie spodziewał się pomysłu o "tymczasowych zwolnieniach". Władze jednak podtrzymują, że taki zabieg miałby pomóc społeczeństwu.

Rząd stara się stopniowo odmrażać gospodarkę, by kryzys nie miał szans się pogłębiać. Los mniejszych przedsiębiorców i zwykłych pracowników stanął pod wielkim znakiem zapytania, a wiele firm już kilka tygodni po wybuchu epidemii zostało zmuszonych do zwieszenia bądź całkowitego zamknięcia swojej działalności. Władze szybko podjęty decyzję o wprowadzeniu tarczy antykryzysowej. Mimo to pojawił się wstępny plan na "tymczasowe zwolnienia".

Królowe życia - Dagmara i jej synDagmara przeżyła chwile grozy, nie mogła powstrzymać łez. Jej syn znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Nagle rząd chce wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"

Jak w rozmowie z "Sygnałami Dnia" Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, skomentowała pogłębiające się wciąż bezrobocie w naszym kraju. W jednym miesiącu liczba osób pozbawionych pracy wzrosła diametralnie, jednak na dzień dzisiejsze "nie ma sensu szacowania stopy bezrobocia na koniec roku".

- W kwietniu przybyło około 58 tys. osób bezrobotnych, czyli dziś mamy w Polsce około 960 tysięcy osób bez pracy. Mówienie dziś, że będzie 1,5 mln bezrobotnych na koniec roku, czy może mniej, dziś nie ma sensu - mówiła w "Sygnałach Dnia", cytowana przez Money.pl, Marlena Morąg. Jak przypomina portal, w ramach tarczy antykryzysowej, do firm przekazano już ponad 5 mld zł. Ponadto, Polacy złożyli w tej sprawie już ponad 2,8 mln wniosków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Owczarek niemiecki z nieziemskimi oczamiSzczeniak owczarka niemieckiego z niezwykłymi oczami. Ich sekret jest banalny, efekt nieziemskiCzytaj dalej

Minister rodziny powiedziała również o planach rządu dotyczących podniesienia zasiłku dla bezrobotnych, a także "tymczasowych zwolnień". Podkreśliła, że władze wciąż pracują nad najlepszym dla polskiej społeczności rozwiązaniem. Dzięki tymczasowym zwolnieniom, na okres 3 miesięcy, pracownik mógłby w tym czasie skorzystać np. z dodatku solidarnościowego, a później wrócić na swoje stanowisko.

Dzisiaj grzeje:

1. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg

2. Nie żyje aktor uwielbianego serialu. Zmarł w tajemniczych okolicznościach, w dzień swoich urodzin

- Chcemy wprowadzić dodatkowy instrument: zawieszenie stosunku pracy. To jedna z form, nad którą pracujemy. Konkrety powinny pojawić się w najbliższym czasie - mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, cytowana przez Money.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące słowa eksperta. "Jesteśmy dopiero przed epiedemią"
  2. Żona Błaszyczkowskiego to jedna z piękniejszych Polek. Zjawiskowa blondynka namieszała w głowie piłkarza (FOTO)
  3. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  4. Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym
  5. Doszło do bardzo złego. Jackowski nie ma wątpliwości, twierdzi, że spełnia się jego najczarniejsza wizja
  6. Co się stanie z organizmem jeśli z rana przez 21 dni zaczniesz pić kefir z nasionami lnu? Nie do pomyślenia

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News