Rząd zamyka szkoły
Pikio.pl
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły

Rząd, który zdecydował o powrocie szkół do trybu nauczania zdalnego, w ostatniej chwili zmienił zdanie. Z najnowszych doniesień wynika, że w poniedziałek, 9 listopada, wielu uczniów zasiądzie w szkolnych ławkach. Wiemy, jaka grupa wiekowa będzie uczyła się w trybie stacjonarnym. To ważna informacja dla rodziców.

Rząd podjął decyzję, na skutek której uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych nie wrócą w najbliższych dniach w mury placówek edukacyjnych. Reaktywowano nauczanie zdalne, które miało miejsce wiosną tego roku. Nowa zasada reżimu sanitarnego nie obejmuje jednak wszystkich dzieci.

Właśnie potwierdzono, 6 listopada wchodzą w życie poważne ograniczenia. Wielu Polaków będzie rozczarowanychWłaśnie potwierdzono, 6 listopada wchodzą w życie poważne ograniczenia. Wielu Polaków będzie rozczarowanychCzytaj dalej

Rząd podjął decyzję na temat nauczania stacjonarnego

Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna w kraju zmusiła rząd do podjęcia radykalnych decyzji. Podczas środowej konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki, ogłosił nowe obostrzenia reżimu sanitarnego, które będą obowiązywały od najbliższej soboty, 7 listopada. Niestety, stało się to, czego obawiali się rodzice.

Rząd zdecydował między innymi o rozszerzeniu nauczania zdalnego na klasy 1-3 szkół podstawowych. Do tej pory z tego rozwiązania korzystali uczniowie klas 4-8, a także młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych. Władze długo deklarowały, że chcą uniknąć trybu niestacjonarnego w przypadku najmłodszych. Niestety, stało się inaczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

W czwartek, 5 listopada, resort zdrowia poinformował o 27 143 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło kolejne 367 osób. Mimo wprowadzonych przed tygodniem obostrzeń, przyrost pozostał dramatycznie wysoki. Nauka w szkołach byłaby w tym momencie wyjątkowo niebezpieczna.

Pomimo decyzji o zamknięciu placówek edukacyjnych, na lekcje wciąż uczęszczać będą uczniowie zerówek. Zakaz nie obejmie zarówno klas powstałych przy szkołach podstawowych, jak i w przedszkolach. Decyzja co do sposobu nauczania będzie zależna od decyzji dyrekcji danej placówki.

Zamknięcie zerówki będzie mogło zostać zarządzone w momencie, w którym dojdzie do zagrożenia zdrowotnego bądź nie będzie dostępna wystarczająca ilość personelu opiekującego się maluchami. Przedszkola i żłobki będą działały bez zmian.

Rząd ma sprecyzować zasady funkcjonowania zerówek w specjalnym rozporządzeniu, które zostanie opublikowane prawdopodobnie w czwartek, 5 listopada. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze dziś rodzice dowiedzą się, w jaki sposób będą uczyć się ich pociechy.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Nagła śmierć gwiazdora disco-polo. Porażające słowa zrozpaczonej żony: „Z Tobą odeszła część mnie”

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Opiekunowie dzieci, które nie będą mogły zasiąść w szkolnych ławach, mogą liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Informacja o powrocie świadczenia została potwierdzona przez minister rodziny i polityki społecznej, Marlenę Maląg. Na pieniądze zasilą konto rodziny w momencie, w którym dziecko nie będzie mogło iść do żłobka, przedszkola czy zerówno.

Dofinansowanie, według informacji przekazanych przez minister Marlenę Maląg, będzie obowiązywało przed 21 dni, począwszy od poniedziałku, 9 listopada, a skończywszy na niedzieli, 29 listopada. Tak jak wiosną będą mogli skorzystać z niego opiekunowie dzieci, które nie ukończyły ósmego roku życia.

Pieniądze otrzymają także rodzice dzieci niepełnosprawnych do lat szesnastu, rodzicom dzieci do lat osiemnastu, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz rodzicom dzieci do 24. roku życia, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego mają również ubezpieczeni rodzice lub opiekunowie osób pełnoletnich niepełnosprawnych zwolnieni od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie
  2. Agnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenie
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Regularne sygnały z pobliskiej galaktyki docierają do Ziemi. Jedna z teorii mówi, że mogą to być kosmici
  7. Mama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechniesz
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News