"Wszyscy jesteście z nadania PiS". Wyciekło nagranie kompromitujące obóz rządzący

"Wszyscy jesteście z nadania PiS". Wyciekło nagranie kompromitujące obóz rządzący Źródło: Wikimedia Commons/Michał Józefaciuk

Rząd Prawa i Sprawiedliwości został skompromitowany przez ujawnienie nagrań z tajnego spotkania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotacje z UE mogą przepaść.

Według taśm rząd obsadził swoimi ludźmi ARiMR. Spowodowało to większą opieszałość w pracy agencji, co nie umknęło uwadze Jana Krzysztofa Ardanowskiego, obecnego ministra rolnictwa. Nagrania opublikował podlaski rolnik Krzysztof Tołwiński, który kandyduje do Sejmu z ramienia Konfederacji.

Wyciekły taśmy na rząd PiS. Obsadzano swoimi ludźmi agencje rolnictwa

Minister rolnictwa na tajnym spotkaniu miał rugać pracowników ARiMR za niekompetencje oraz opieszałą pracę. Dużo przy tym wspominał o Prawie i Sprawiedliwości, otwarcie przyznając, że wielu ludzi trafiło do agencji z "polecenia". Okazuje się, że ludzie obsadzeni na stanowiskach w ARiMR nie spełniają oczekiwań ministra rolnictwa.

- Mam dość uwag od premiera i kierownictwa partii. Podczas kampanii wyborczej rolnicy lamentują, że agencja pracuje opieszale. [...] Żarty się skończyły. Ktoś, kto przyszedł do agencji restrukturyzacji, szczególnie z rekomendacji politycznej Prawa i Sprawiedliwości, a chyba wszyscy jesteście z tej rekomendacji, ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe, niż wobec tych, którzy byli tu kiedyś - mówił Ardanowski.

Rząd ma spore problemy. Może stracić dotacje UE

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy na tajnym spotkaniu minister rolnictwa rugał pracowników i krytykował opieszałość agencji, na oficjalnych spotkaniach mówił coś innego. W trakcie konferencji prasowych Ardanowski mówił o wielkich dotacjach, jakie otrzymują rolnicy, natomiast w rzeczywistości są problemy z dostarczeniem ich w terminie. Ponadto istnieje ryzyko, że dotacje całkiem przepadną. 

- Jesteśmy realnie na etapie zagrożenia utraty pieniędzy unijnych […] sytuacja absolutnie kryzysowa - miał powiedzieć na nagraniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. 
Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Faktycznie, istnieją ogromne problemy z dostarczaniem dotacji rolnikom na czas. Rozpatrywanie wniosków trwa miesiące, czasami nawet lata. W 2018 roku Mateusz Morawiecki obiecywał kołom gospodyń wiejskich kwotę 3000 zł dotacji rocznie na jedno koło. Pieniędzy wciąż nie otrzymało 250 stowarzyszeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Płaca minimalna idzie na REKORD! Trudno uwierzyć ile wyniesie za kilka lat
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. "Pili przez niemal całe posiedzenie Sejmu". Była posłanka mówi całą prawdę o alkoholu na Wiejskiej
  4. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka
  5. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł