Rząd spis powszechny
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Klaudia Bochenek - 4 Sierpnia 2020

Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju

Rząd w ostatniej możliwej chwili zdecydował się wprowadzić nowe zasady. Co więcej, dotyczą one każdego Polaka. O wszystkim poinformowała "Rzeczpospolita". Terminy są nieprzekraczalne, należy teraz skupić się na dokładnej organizacji.

Rząd postanowił wprowadzić nowelizację do już obowiązujących przepisów. Stało się to w ostatniej chwili, mało kto przewidziałby takie posunięcie. Zmiany dotyczą każdego posiadającego obywatelstwo polskie.

Firmy telekomunikacyjne będą musiały przekazać dane wszystkich Polaków

Rząd postanowił jeszcze raz przeanalizować wszelkie możliwe rozwiązania i podać sobie rękę z firmami telekomunikacyjnymi. Całe zamieszanie dotyczy spisu powszechnego, który ma mieć miejsce w kwietniu 2021 roku. Data zliczania obywateli się nie zmienia, jednak zmieni się zasada całego przedsięwzięcia.

polsat gwiazda zmianaPoznajecie ją? Była gwiazdą hitowego serialu na Polsacie, dzisiaj trudno ją rozpoznaćCzytaj dalej

Politycy będą teraz pochylać się nad nowelizacją, która trafiła do Sejmu. Jej główne założenie przewiduje, że w spisie powszechnym duży udział będą mieć firmy telekomunikacyjne. "Rzeczpospolita" podaje, że dostały one nieprzekraczalny termin, do 26 lutego przyszłego roku, aby przekazać do Głównego Urzędu Statystycznego wszelkie dane abonentów. Muszą zawierać imię i nazwisko, PESEL, NIP w przypadku prowadzenia firmy, adres zamieszkania, numer abonencki oraz identyfikator TERYT (terytorialny).

Rząd tnie koszty, ale boi się też koronawirusa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fryzjer przyciął końcówkiPoszła do fryzjera przyciąć końcówki. Gdy zobaczyła, co jej zrobił, nogi się pod nią ugięłyCzytaj dalej

Takie rozwiązanie może niektórych zdziwić, jednak rząd doskonale argumentuje swoje decyzje. To nie tylko ogromna oszczędność - środków oraz czasu, ale też zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem ankietujących i poszczególnych domowników.

Dzisiaj grzeje:

1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzję

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

Należy zaznaczyć, że spis powszechny jest obowiązkowy, a uchylanie się przed nim grozi karą grzywny. W 2021 roku będzie odbywał się nie tylko na zasadach przekazywania danych przez firmy telekomunikacyjne, ale też internetowo, gdzie każdy będzie mógł wypełnić kwestionariusz. Wywiady telefoniczne będą podejmowane tylko w przypadku tych osób, które nie mają dostępu do internetu. W skrajnych przypadkach, kiedy ktoś jest pozbawiony zarówno sieci jak i telefonu, rachmistrze pojawią się pod danym adresem, aby dokonać formalności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Bon turystycznyKażdy rodzic musi wiedzieć. Bon turystyczny ma poważne ograniczenia, mamy listęCzytaj dalej

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News