Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość

Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rząd wprowadził duże zmiany w jednym z bardzo ważnych rozporządzeń dotyczących Polaków. Nowe rozwiązania miałyby pozwolić uniknąć chaosu. Wiele osób będzie mogło odetchnąć z ulgą. Taka wiadomość daje pewną furtkę, która z pewnością ucieszy tych, którzy do tej pory obawiali się, że nie będą mieli możliwości powrotu.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie poważnych zmian w jednym z bardzo ważnych rozporządzeń dla wszystkich Polaków. Do tej pory wiele osób mogło obawiać się, że nie uda im się bez problemu powrócić. Nowe rozwiązanie daje im jednak taką furtkę. Co dokładnie się zmieniło?

Rząd wprowadza duże zmiany w rozporządzeniu dotyczącym lotów

Rada Ministrów zdecydowała się na wydanie nowego rozporządzenia dotyczącego zakazu lotów do Polski. W tym momencie na liście są 44 kraje, w tym bardzo popularne kierunki wakacyjne. Pojawiła się jednak furtka dla osób, które obawiały się, że po wyjeździe za granicę, nie będą miały możliwości bezproblemowego powrotu. 

Po najnowszej aktualizacji rozporządzenia dotyczącego zakazu lotów do Polski, na liście znalazły się 44 kraje. Oprócz tego podobnie jak wcześniej, przedstawiono listę ewentualnych wyjątków od wprowadzonego zakazu. Wcześniej były to np. loty organizowane przez wojsko lub misje ratunkowe. Teraz na liście znalazł się jeden dodatkowy punkt. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zakaz nie będzie stosowany w przypadkach samolotów wykonujących loty międzynarodowe:

  • na zlecenie lub za zgodą Prezesa Rady Ministrów;
  • tych, o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usunięcia oraz ratowania życia, lub zdrowia ludzkiego);
  • tych, które będą realizowane na potrzeby sił zbrojnych i wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • tych, które będą wyczarterowane przed dniem, w którym w życie wejdzie rozporządzenie na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu, który działałby na jego zlecenie.

To właśnie ostatni punkt jest w tym przypadku czymś nowym, wcześniej nie zawierała go żadna wersja rozporządzenia. Jest on furtką dla wielu biur podróżnych oraz organizatorów lotów czarterowych do powrotów z krajów, które zostały wpisane na listę. Co to oznacza? Jeśli lot powrotny z wycieczki, na którą się wybraliśmy, zostanie zaplanowany wcześniej, będzie mógł być wykonany bez większego problemu. Jest to dużym argumentem dla osób, które powstrzymały się od wyjazdów, jedynie ze względu na obawę przed brakiem możliwości powrotu do kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Kraje, które zostały objęte zakazem lotów to: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Federacyjna Republika Brazylii, Królestwo Bahrajnu, Królestwo Eswatini, Królestwo Hiszpanii, Meksykańskie Stany Zjednoczone, Państwo Izrael, Państwo Katar, Państwo Kuwejt, Państwo Libia, Republika Albanii, Republika Argentyńskiej, Republika Armenii, Republika Chile, Republika Dominikańskiej, Republika Ekwadoru, Republika Gwatemali, Republika Hondurasu, Republika Indii, Republika Iraku, Republika Kazachstanu, Republika Kolumbii, Republika Kosowa, Republika Kostaryki, Republika Libańska, Republika Macedonii Północnej, Republika Malediwów, Republika Malty, Republika Mołdawii, Republika Namibii, Republika Panamy, Republika Paragwaju, Republika Peru, Republika Południowej Afryki, Republika Salwadoru, Republika Surinamu, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Stany Zjednoczone Ameryki, Wielkie Księstwo Luksemburg, Wielonarodowe Państwo Boliwia, Wspólnota Bahamów. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie 2 września, a traci moc 15 września.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Płonie hala pod Warszawą. Na miejscu jest 60 strażaków, potężny dym widać z kilkunastu kilometrów
  2. Dramatyczny apel Marcina Millera. Gwiazdor disco polo błaga o pomoc
  3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce
  4. Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość
  5. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News