Są nowe wytyczne od rządu. Ogromna część Polaków nie będzie zadowolona

Są nowe wytyczne od rządu. Ogromna część Polaków nie będzie zadowolona Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rząd ogłosił nowe wytyczne, niestety nie są zbyt zadowalające dla sporej grupy Polaków. Licznie wyrażają swoją złość, nie tego się spodziewali. Sądzili, że w związku z wprowadzeniem nowych wytycznych dotyczących obostrzeń sytuacja się polepszy. Politycy zadecydowali inaczej.

Rząd podzielił się informacjami, przez które spora część Polaków mocno się rozczarowała. Sądzili, że zmiany będą bardziej budujące, niestety rozminęli się ze swoimi oczekiwaniami.

Kolejne zmiany w obostrzeniach

Rząd postanowił ogłosić zmiany w obostrzeniach, które dotyczą bezpośrednio obiektów sportowych, ale nie tylko - chodzi też o różne działania kulturalne, jak koncerty czy recitale. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało, że nowe zasady wchodzą w życie z dniem 17 lipca. Podano dokładne wytyczne dla największych obiektów sportowych - przykładowo na stadionie PGE Narodowy będzie mogło znajdować się 14 500 uczestników. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu nadal będą musiały zasłaniać usta i nos.

Całkiem inaczej wygląda sytuacja fanów sportu. To właśnie kibice są tu najbardziej poszkodowani. Jeśli chodzi o mecze piłkarskie i pojedynki żużlowe organizowane na otwartej przestrzeni, co czwarte miejsce siedzące będzie mogło być zajęte. Trybuny będą więc wypełnione w 25% i póki co nic się w tej sprawie nie zmieni. Jeszcze bardziej rozgoryczeni są kibice, którzy mieli nadzieję na udział w rozgrywkach organizowanych w halach sportowych.

Rząd postanowił jeszcze wstrzymać się z złagodzeniem obostrzeń w tej kwestii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rozgrywki sportowe organizowane w halach nadal będą odbywać się bez udziału publiczności. Nawet, jeśli reżim sanitarny zostałby dopilnowany, rząd nie chce ustąpić w tej kwestii. Co ciekawe, nawet pozostałe imprezy organizowane na świeżym powietrzu poza obiektami sportowymi także odbędą się bez udziału kibiców.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy szczepionka na COVID-19 w Polsce będzie obowiązkowa? Jest ostateczne stanowisko Ministerstwa Zdrowia
2. Skandaliczne zachowanie lekarza. Pani Karolina o wszystkim opowiedziała

Kibice nie mogli dopingować ulubionych drużyn od połowy marca. Odmrażanie imprez sportowych zaczęło się w maju - mogły się odbywać bez udziału publiczności. Dopiero 19 czerwca obiekty piłkarskie i żużlowe udostępniły trybuny fanom. Kibic kibicowi nierówny - o ile w lidze żużlowej fani mogą na świeżym powietrzu dopingować drużyny, to sympatycy np. polskich siatkarek musieli obejść się smakiem. Polki grały z Czeszkami w zamkniętej hali przy pustych trybunach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Polskie media podały tragiczną informację. Nie żyje legenda polskiego sportu, był idolem dla wielu Polaków


  3. Zapadła niespodziewana decyzja sądu ws. zabójcy Adamowicza. Nie tego Polacy się spodziewali
  4. Pierwszy sukces nowego sposobu leczenia COVID-19 w Polsce. Pacjent opuścił właśnie szpital
  5. O co chodzi? Firmy energetyczne wystawiają wyższe rachunki w związku z epidemią i pracą zdalną
  6. Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę, wiadomo też ile zaoszczędził w zeszłym roku

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News