Terlecki się wygadał. Ujawnia prawdę o zdrowiu Kaczyńskiego

Terlecki się wygadał. Ujawnia prawdę o zdrowiu Kaczyńskiego

Ryszard Terlecki nawiązał do problemów ze zdrowiem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w polsatowskim programie "Graffiti". Stan zdrowia prezesa PiS pozostaje od czerwca, kiedy to Kaczyński opuścił szpital, jednym z ważniejszych tematów w polskiej polityce. Lider PiS, po diagnozach lekarzy, podjął już decyzję w sprawie leczenia kolana.

Ryszard Terlecki był gościem dzisiejszego programu "Graffiti". Opowiadał w nim o kilku kwestiach, od polityki krajowej, skoncentrowanej na wyborach samorządowych, po sprawy zagraniczne.

Ryszard Terlecki o zdrowiu prezesa

Na koniec wywodu wicemarszałek Sejmu nawiązał do sprawy zdrowia lidera PiS. Od miesięcy opinia publiczna ma do czynienia z utykającym i poruszającym się o kuli Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przeszedł długą kurację, poddał się rehabilitacji. Po wyjściu ze szpitala w czerwcu tego roku poruszał się o kuli. Widziano go z nią również ostatnio, jak przyjechał do szpitala przy ul. Szaserów, a następnie do Zakładu Medycyny Nuklearnej.

"Aktywny, ale wciąż utyka"

Jarosław Kaczyński jest teraz bardzo aktywny. Jak powiedział Terlecki "jeździ po Polsce, przemawia, chwali kandydatów na urzędy w samorządach. Nie oszczędza sił". Ciągnięty przez dziennikarza Polsatu Ryszard Terlecki uspokajał widzów. - Prezes szczęśliwie czuje się dobrze, powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze. Te dolegliwości z lata ustąpiły. Zresztą wszyscy widzimy, że coraz mocniej angażuje się w kampanię - powiedział. Z drugiej strony nie da się ukryć, że w tym wieku i po takich zabiegach Kaczyński nie będzie w pełni sprawny. Jeszcze kilka dni temu miał poruszać się za pomocą kuli. Ryszard Terlecki potwierdził, że prezes PiS zmaga się jeszcze z bólem w nodze. Na koniec zapewnił, że wszystko zmierza ku dobremu. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości mogą odetchnąć. - Natomiast pozostaje problem kolana i jeszcze troszkę utyka, ale muszę uspokoić sympatyków, że żadnych poważnych problemów ze zdrowiem nie ma - powiedział w programie.

Stan zagrażający jego życiu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski kilka miesięcy temu stwierdził, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. W czerwcu tego roku Wojskowy Instytut Medyczny, bombardowany pytaniami o stan zdrowia Kaczyńskiego wydał w jego sprawie specjalnej oświadczenie. - Pobyt w szpitalu był spowodowany leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. Trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia - poinformowali przedstawiciele szpitala. Dodali też, że dalsze leczenie będzie prowadzone w trybie ambulatoryjnym. Trwa ono do dziś.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Operacja kolana w przyszłym roku

Na koniec programu padło istotne pytanie - o operację kolana Jarosława Kaczyńskiego. Dopiero taki zabieg, przeprowadzony z powodzeniem, zamknie temat bólu w nodze prezesa PiS. Dziennikarz Polsatu pytał, czy ów zabieg odbędzie się w przyszłym roku. Terlecki przyznał wymijająco, że będzie to decyzja samych lekarzy. Wiemy jednak, że prezes PiS przejdzie operację kolana w przyszłym roku. Taką informację podał Onet.pl, powołując się na informatora "Super Expressu" z bliskiego otoczenia prezesa PiS. Te doniesienia potwierdziła Wirtualna Polska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Romans Terleckiego z posłanką PiS to nie plotka?! Przyłapani w intymnej sytuacji
  2. Ryszard Terlecki w żałobie. Ostatnie pożegnanie kobiety jego życia
  3. To dlatego nie przyszedł na pogrzeb?! Kora upokorzyła Terleckiego
źródło: polsatnews.pl Następny artykuł