CO SIĘ DZIEJE?! Wielka awantura w Sejmie, marszałek poniżony

CO SIĘ DZIEJE?! Wielka awantura w Sejmie, marszałek poniżony

Dzisiejsze obrady w Sejmie wywołały sporo zamieszania. Najbardziej głośno było o ustawie dotyczącej Sądu Najwyższego i odwołaniu ze stanowiska Małgorzaty Gersdorf. W sejmowej awanturze posypało się mnóstwo nieprzyjemnych słów. Poniżony przed wszystkimi został m.in. wicemarszałek Ryszard Terlecki!

Szaleństwo dzisiejszego dnia w polityce rozpoczęło się od wizyty Małgorzaty Gersdorf w Pałacu Prezydenckim. Tam ówczesna pierwsza prezes Sądu Najwyższego usłyszała oficjalny nakaz przejścia w stan spoczynku. Choć sama Gersdorf wciąż protestuje i nie zgadza się na odwołanie, to według nowych praw nie może dłużej sprawować władzy, a kolejny prezes SN został już wybrany.

Ryszard Terlecki obrażany podczas dyskusji

Kolejnym problemem dnia dzisiejszego była decyzja o odwołaniu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. O zagrożonej pozycji Kuchcińskiego w Sejmie pisaliśmy już od dawna. Ostatecznie do jego odwołania dzisiaj nie doszło, ale na sali sejmowej usłyszeliśmy wiele interesujących wypowiedzi. - Zawsze myślałam, że tylko Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ale pan także nim jest. Odwołał pan Sejm Dzieci i Młodzieży. Boi się pan wszystkiego. Ale najbardziej Kaczyńskiego - mówi Scheuring-Wielgus do marszałek Mazurek. - Sejm przestał być miejscem merytorycznej dyskusji. Zrobiliście z Sejmu arcysztukę cyrkową, a najlepszym przykładem było głosowanie z ubiegłego tygodnia "osiem godzin dla premiera Izraela - mówił poseł Robert Winnicki. Przekrzykiwaniu nie było końca. Atak dotknął także wicemarszałka Terleckiego. Jeden z posłów w złości zaczął powoływać się na wygląd Terleckiego sprzed lat, chcąc w ten sposób mocniej dotknąć polityka. - Lista zarzutów wobec pana jest tak długa, jak niegdyś długie były pańskie włosy w czasach hipisowskich - powiedział. Szokujących komentarzy z dzisiejszych obrad w Sejmie nie trzeba długo szukać. Dyskusje były bardzo gorące i obfite w tego typu zarzuty. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Opozycja w rozpaczy, to koniec. Duda zabił nadzieje
  2. Obrzydliwe zachowanie dziennikarza TVP. Ekspert zgasił go na żywo
  3. Donald Tusk miażdży PiS! Te słowa zapamiętają do końca życia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News