Polacy pokochali go za ogromny talent. Nie żyje Ryszard

Polacy pokochali go za ogromny talent. Nie żyje Ryszard Źródło: Fot. Pixabay.com/go_han_na

Ryszard był człowiekiem uwielbianym przez tysiące Polaków. Jego talent budził szacunek i podziw. Niestety, właśnie pojawiła się niesamowicie przykra informacja. Uwielbiany artysta odszedł z tego świata.

Ryszard Kaja był słynnym polskim grafikiem, malarzem oraz scenografem, który swoim niezwykłym talentem zachwycał tłumy Polaków. Plakaty przez niego namalowane na stałe zapisały się w polskiej popkulturze, a on sam podkreślał zawsze, jak ważna jest otwartość w sprawach sztuki. 

Niestety teraz w mediach pojawiła się wyjątkowo przykra informacja. Ryszard Kaja właśnie odszedł z tego świata, co jest gigantycznym ciosem dla polskiej sztuki. Komunikat o jego śmierci pojawił się na oficjalnym fanpage'u na Facebooku, który obserwowany jest przez kilkanaście tysięcy osób. To gigantyczna strata dla świata polskiej sztuki oraz fanów. 

Ryszard Kaja nie żyje. Wyjątkowo przykra informacja

Informacja o śmierci artysty najpierw pojawiła się na jego fapage'u "Kaja Ryszard strona". 

- Dzisiaj 17 kwietnia o godzinie 5.45 Ryszard odszedł w świat aniołów, które kreował całe swoje życie artystyczne. Rodzina - głosiła publikacja. 

Natychmiast pojawiły się pod nią dziesiątki smutnych reakcji oraz komentarzy od zrozpaczonych fanów. Nikt nie mógł uwierzyć, że Ryszard naprawdę nie żyje. 

- Przykro bardzo. Mam kilka plakatów i z braku miejsca jeszcze więcej pocztówek w całym mieszkaniu. Uwielbiam je! Czekałam na nowe - pisze fanka. 

- Bardzo mi przykro… Tylko raz miałem okazję spotkać się i porozmawiać z artystą (podczas wernisażu w MBWA w Lesznie). Na zawsze zapamiętam tę wystawę i wielką wystawę w Arsenale… - dodaje kolejny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmarła ikona polskiego plakatu oraz scenografii. Potworna strata dla świata sztuki

Ryszard Kaja stworzył scenografię do niemalże 200 przedstawień teatralnych oraz był autorem słynnego cyklu plakatów pt. "Polska". Przez lata pracował jako główny scenograf w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze i Operetce w Szczecinie oraz Teatrze Wielkim w Poznaniu. 

W 1998 roku uhonorowano go Medalem Młodej Sztuki, a jego dzieła oglądać można do dziś. Choć wnętrza projektował tylko sporadycznie, to dzięki niemu oglądać możemy Stary Browar w Poznaniu w obecnym wydaniu. Jego plakat w "Pigasusie" znalazł się wśród 100 najlepszych plakatów Niemiec, Szwajcarii i Austrii w 2010 roku. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Marek Perepeczko PRZEWIDZIAŁ własną śmierć?! Przerażające i mrożące krew w żyłach słowa tuż przed śmiercią
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Paździoch z Kiepskich w lateksowym stroju i z pejczem domaga się współżycia. Szalone sceny w serialu [ZDJĘCIA]
  4. Dziecko Meghan dało o sobie znać! Są zdjęcia
  5. Dramat Małgorzaty Rozenek. Nie wie, co zrobić ze święconką

Źródło: Jastrząb post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News