Zaprzeczał, że "to nie żadna pedofilia". Teraz europoseł PiS grozi pozwami

Zaprzeczał, że "to nie żadna pedofilia". Teraz europoseł PiS grozi pozwami Źródło: wkipedia/piotr_drabik/

Ryszard Legutko zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią na temat pedofilii w Kościele. Wiele osób postanowiło odnieść się do jego słów, zdecydowanie je negując. Polityk szybko zmienił swoje zdanie i zaczął grozić pozwami.

Ryszard Legutko postanowił, zupełnie tak jak wiele innych osób, odnieść się do głośnego w ostatnich dniach dokumentu braci Sekielskich. Film porusza kwestię pedofilii w Kościele i to właśnie na jej temat wypowiedział się polityk. Jego słowa niezwykle poruszyły wszystkich i to w negatywny sposób. Europoseł PiS zaskoczył jeszcze bardziej, gdy nagle jego negacje przemieniły się w groźby.  

Ryszard Legutko o pedofilii 

Miliony osób obejrzało film "Tylko nie mów nikomu" poruszający kwestię pedofilii w Kościele, w tym właśnie Ryszard Legutko. Polityk odniósł się do dokumentu i iście kontrowersyjnym słowami wyznał, że jego zdaniem "to nie żadna pedofilia".

- Przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu - mówił. 

Jego słowa w mgnieniu oka zetknęły się z brakiem akceptacji ze strony innych polityków, którzy wyraźnie podkreślali, że nie zgadzają się z nim nawet w najmniejszym stopniu. Co więcej, nawet sam wiceminister - Szymon Szynkowski - odniósł się do słów Legutko wyraźnie je negując. 

- Nie podpisałbym się pod takim stwierdzeniem. Przestępstw pedofilskich nie można relatywizować w żadnym przypadku - wyznał na antenie Radia ZET.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nagła zmiana i składanie gróźb 

Ku zaskoczeniu wszystkich, po komentarzach ze strony partyjnych kolegów Ryszard Legutko nagle zmienił swoje zdanie, tłumacząc, że jego wcześniejsza wypowiedź była w całości zmanipulowana. 69-latek zaczął zaprzeczać swoim wcześniejszym słowom, zabierając w kwestii pedofilii to samo stanowisko, co inni politycy.  

Ponadto, Legutko posunął się o krok dalej i chcąc wyraźnie zaznaczyć swoje zbulwersowanie całym tematem, zaczął składać groźby. 

- Wszelkie próby przypisania wypowiedzi charakteru aprobatywnego lub sugerującego jakąkolwiek pobłażliwość lub bagatelizowanie problemu karania za czyny seksualne wobec nieletnich spotka się z pozwem sądowym - oznajmił.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  4. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji
  5. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  6. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię

Źródło: MSN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News