Czarnecki chciał błysnąć swoją wiedzą, a zaliczył największą wpadkę w historii! Wstyd
Mikołaj Pilecki - 19 Grudnia 2018

Czarnecki chciał błysnąć swoją wiedzą, a zaliczył największą wpadkę w historii! Wstyd

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS nie cieszy się zbytnią sympatią kolegów i koleżanek ze sztrasburskiej izby. Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się także jemu i postanowił złożyć życzenia innym parlamentarzystom. Kartka, którą do nich wystosował, okazała się ogromną klapą.

Ryszard Czarnecki w PE zasiada już od wielu lat, a między 2014 i 2018 rokiem był nawet jego wiceprzewodniczącym. Pomimo oczywistych sukcesów w karierze politycznej, nie cieszy się zbyt dużą sympatią tak Unii, jak i w Polsce. Jest jednak ważną wtyką Prawa i Sprawiedliwości w strukturach UE i to z ogromnym doświadczeniem. Choć pracuje w polityce międzynarodowej więcej, niż niejedna gwiazda polskiej opozycji interesuje się polityką w ogóle, jego dokonania można zsumować do nazwania europosłanki Róży Thun "szmalcowniczką". Chcąc ocieplić swój wizerunek postanowił życzyć twitterowiczom i oczywiście innym politykom wesołych Świąt. W tym celu zamieścił w sieci grafikę, na której pojawia się sam w otoczeniu świątecznych ozdób i napisu "Wesołych Świąt" w języku angielskim. Właśnie ta angielska fraza wzbudziła największe kontrowersje.

Ryszard Czarnecki zaliczył potężną wpadkę

Jak informuje twitterowy profil Kultura Liberalna, wyśmiewaną w internecie kartkę biuro Ryszarda Czarneckiego rozesłało do wszystkich europosłanek i europosłów. Pod postem nie widnieje chyba żaden pozytywny komentarz, gdyż napis na niej widniejący brzmi: "Marry Christmas and happy New Year". Jak nie trudno zauważyć słowo "marry", które miało być słowem "merry", w tym przypadku posiada literówkę. Choć fonetycznie mogą brzmieć podobnie, to pisownia z kartki znaczy po prostu "wziąć ślub". Zwrócono także uwagę na fakt, że wyraz "happy" - szczęśliwy, w przypadku życzeń winien być zapisywany od wielkiej litery.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
Oprócz ewidentnych błędów w pisowni kartka jest również wątpliwa estetycznie, co w przypadku jakichkolwiek życzeń nie powinno mieć akurat znaczenia. Pomimo wszystko wygląda, jakby niewiele czasu nad nią spędzono. Być może Czarnecki sam ją stworzył, ale tego nie wiadomo.

Już niedługo wybory do PE

Pod koniec maja przyszłego roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których Ryszard Czarnecki zapewne weźmie udział. Na dobry wynik w tej elekcji liczy całe Prawo i Sprawiedliwość, które pragnie po raz pierwszy wyprzedzić Platformę Obywatelską. Ostatnie afery i spadek poparcia dla koalicji rządzącej może jednak skutecznie uniemożliwić osiągnięcie tego celu. Już teraz w celu ocieplania wizerunku podjęto decyzję podobną do tej z 2015 roku, czyli "schowano" najbardziej kontrowersyjnych posłów i spuszczono z tonu, jeśli chodzi o sprawy najbardziej kontrowersyjne.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Twitter/Kultura LiberalnaZOBACZ TAKŻE:
  1. Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimy
  2. Jarosław Kaczyński nie odpuści. Ujawniamy jak przedłuży swoja władzę
  3. Lech Kaczyński desygnował Tuska. Historyczna chwila
  4. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
ZAMIANA
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
źródło: Twitter.com
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News