Czarnecki oszalał? Wywołał międzynarodowy skandal, nasi sąsiedzi wściekli

Czarnecki oszalał? Wywołał międzynarodowy skandal, nasi sąsiedzi wściekli

Ryszard Czarnecki znany jest z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, które wzbudzają ogromne emocje wśród internautów. Historyk swoim ostatnim wpisem znowu wywołał skandal i to międzynarodowy, poruszając swoimi słowami naszych sąsiadów. 

Czarnecki nie hamuje się w swoich wypowiedziach. Znany jest z mówienia dokładnie tego, co myśli, bez patrzenia na konsekwencje, co w efekcie wywołuje w komentarzach pod jego wpisami w Internecie kłótnie oraz całą falę nieprzyjemnych komentarzy. Tym razem mężczyzna postanowił uczcić zdobycie Kijowa przez Bolesława Chrobrego, które miało miejsce 1000 lat temu. Wpis ten wywołał międzynarodowy skandal, a nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy są wściekli.

Kim jest Ryszard Czarnecki?

Sektory w którym udziela się Czarnecki są na prawdę rozległe. Jest on politykiem, historykiem, dziennikarzem, działaczem sportowym oraz europarlamentarzystą. W 2008 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, startował z ich listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego rok później i zdobył mandat europosła. Był również wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, lecz 7 lutego 2018 r. w głosowaniu tajnym został z tego stanowiska odwołany, co było spowodowane jego wypowiedzią o posłance Róży Thun.

Co napisał Ryszard Czarnecki?

Mężczyzna postanowił wczoraj uczcić na Twitterze 1000 rocznicę przejęcia przez Bolesława Chrobrego Kijowa. Jego wpis wywołał ogromne kontrowersje. - Dziś mija równo 1000 lat od dnia, gdy polski władca (i późniejszy król) Bolesław Chrobry zdobył Kijów... I komu to przeszkadzało? - napisał Czarnecki.

Ostra reakcja internautów

Optymizm autora wpisu zupełnie nie pokrywał się z nastrojami w komentarzach pod tweetem. Dziesiątki osób ostro skomentowały słowa historyka, zwykle broniąc naszych wschodnich sąsiadów. Pojawiły się również wpisy obcokrajowców potępiających wpis. - Chciałby Pan to powiedzieć osobiście osobom z Ukrainy z którymi pracuję? - zaczepnie pyta jeden z internautów, któremu Czarnecki zdecydował się odpisać. - Hmm, a od kiedy istnieje Ukraina, nieuku??? Dziś Kijów jest stolicą Ukrainy i będzie - a korepetycje warto wziąć, nieboraku - stwierdził europoseł. - Czy Pan chce powiedzieć, że Ruś to nie Ukraina? A naród ruski nie są współczesnymi Ukraińcami? - pytali dalej internauci. - Ukraińcy - wybaczcie. Żyjemy w czasach gdy każdy idiota może zaistnieć w polityce. I na Tweeterze niestety też. Ja tam szanuję dumną Ukrainę i cieszę się, że jest wschodnim sąsiadem Polski - jeden z internautów przepraszał naszych wschodnich sąsiadów. Wpis Czarneckiego wywołał aferę międzynarodową, bowiem do dyskusji włączyli się również mieszkańcy krajów sąsiednich, a przede wszystkim Ukraińcy. Wszyscy zgodnie potępiali autora, a ten po pewnym czasie przestał im odpisywać. Fot. Twitter/Ryszard Czarnecki ZOBACZ RÓWNIEŻ: 
  1. Dawna ukochana Kaczyńskiego wbiła mu nóż w plecy! Ujawnia niewygodne fakty
  2. Ale wtopa! Rozenek spaliła się ze wstydu, TVN i Polsat tarzają się ze śmiechu’
  3. Dlatego Kaczyński nie lubi Dudy? Wszystko przez Agatę Dudę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News