Czarnecki: Koalicja Europejska przeprosi mnie na nowych bilboardach
commons.wikimedia/euranet_plus
Dominik Kwaśnik - 9 Maja 2019

Czarnecki: Koalicja Europejska przeprosi mnie na nowych bilboardach

Ryszard Czarnecki może być zadowolony - wybory jeszcze przed nami, a on odniósł pierwsze zwycięstwo. Wygrał proces wyborczy z Koalicją Europejską.

Ryszard Czarnecki był "bohaterem" ogólnopolskiej kampanii wyborczej "akcja ewakuacja". W jej ramach Koalicja Europejska przygotowała zestaw billboardów, na których znalazły się twarze kandydujących do Europarlamentu polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Kreacje opatrzono napisem "Uwaga! Ucieka do Brukseli" i zarzutem wobec danego polityka. W przypadku Czarneckiego brzmiał on: "Niech opowie, jak ustawił rodzinę". Na billboardach zobaczyć zobaczyć można było również minister edukacji Annę Zalewską, wicepremier Beatę Szydło czy ministra spraw wewnętrznych i administracji, Joachima Brudzińskiego.

Ryszard Czarnecki - pierwsze zwycięstwo nad KE

Europoseł PiS wytoczył Koalicji Europejskiej proces, a sąd przyznał rację właśnie jemu. Ryszard Czarnecki jest zadowolony z orzeczenia i przyznaje, że nie spodziewał się innego wyroku:

- Wygrałem pierwszy w tej kampanii proces, który wytoczyłem Komisji Europejskiej. Nie miałem wątpliwości, że sąd przyzna mi rację - ocenił w rozmowie z Tomaszem Sekielskim polityk. 

– To kwestia elementarnej logiki. Od 15 lat, jak sądzę, godnie reprezentuję naszą ojczyznę w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu. W związku z tym zarzucanie mi, że uciekam, jest pokazaniem kompletnego braku logiki i ordynarnym kłamstwem – uzasadniał, cytowany przez TVP.

Wyrok sądu sprawia, że Komisja Europejska musi zamienić billboardy "akcja ewakuacja" na inne kreacje. Ich layout zaproponuje zaś sam Ryszard Czarnecki. Polityk opisał swój pomysł w rozmowie z Onetem. Na nowych billboardach zostanie umieszczone zdjęcie z oficjalnego plakatu wyborczego polityka. Kluczowym elementem mają być zaś przeprosiny za podanie nieprawdziwej informacji. Czarneckiemu zależy, by na plakacie umieszczono logotypy wszystkich należących do KE partii.

Wygrany proces nastroił polityka PiS optymistycznie. Jest pewien zwycięstwa swojej partii w nadchodzących wyborach.

- Pięć lat temu PO wygrała z PiS o 250 tys. głosów, to wielkość małego miasteczka - przypomina w rozmowie z Onetem. Jego zdaniem majowa wygrana ułatwi partii zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kampania trwa. Ryszard Czarnecki kandyduje do Europarlamentu z drugiego miejsca na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Polityk z pewnością liczy, że 26 maja osiągnie swoje drugie zwycięstwo nad Koalicją Europejską.

Źródło: Onet, TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News