Ryszard Czarnecki zamiast księdza
Twitter/Ryszard Czarnecki
Agata Karczewska - 19 Sierpnia 2019

Kampania wyborcza w pełni. Wierni zamiast księdza, usłyszeli z ambony Czarneckiego z PiS

Ryszard Czarnecki mocno wziął się do roboty w obliczu zbliżających się jesiennych wyborów do polskiego parlamentu. Europoseł postanowił wykorzystać nowy kanał komunikacji z wyborcami i stanął na ambonie zamiast księdza sprawującego mszę.

Ryszard Czarnecki według wielu Polaków w swojej politycznej agitacji posunął się o krok za daleko. Europoseł, w związku ze zbliżającymi się jesiennymi wyborami, zdecydował się stanąć na kościelnej ambonie w celu pozyskania nowych zwolenników. Ta sytuacja oburzyła dużą część społeczeństwa.

Ryszard Czarnecki na ambonie

Ryszard Czarnecki związany z partią PiS, zaskoczył wiernych w kościele i pojawił się zamiast księdza na ambonie w momencie, w którym wygłoszone miało zostać kazanie. Europoseł ewidentnie wziął się mocno do pracy przed nadciągającymi wyborami do polskiego parlamentu.

Nastolatka zleciła chłopakowi zabójstwoNastolatka wręczyła chłopakowi siekierę i wskazała na 38-latka. Niestety, wykonał jej straszne polecenieCzytaj dalej

Polityk najprawdopodobniej stwierdził, że jest to świetny sposób na pozyskanie nowych wyborców. Taki obrazek budzi ogromną niechęć u dużej części społeczeństwa, która takie zagrywki jak mieszanie wiary i polityki, uważa za niskie i niegodne poważnej kampanii wyborczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata miał wypadekTata utopił się wraz ze swoją malutką córeczką. Gdy poznacie powód, popłaczecie sięCzytaj dalej

Apolityczny Kościół

Ryszard Czarnecki ewidentnie doszedł do wniosku, że kampania wyborcza jest jak pole bitwy, więc wszystkie chwyty są dozwolone. W obliczu ostatniej, szerokiej dyskusji w naszym kraju, dotyczącej rozdziału państwa od Kościoła, takie incydenty, jak polityk przemawiający z ambony zamiast księdza, sprawią, że temat ten odżywa z podwójną siłą. Kościół Katolicki powinien być przecież z założenia apolityczny, bo jest instytucją zrzeszającą wiernych w Jezusa Chrystusa, niezależnie od poglądów politycznych, jakie te osoby reprezentują.

Europoseł nie widzi w tym jednak nic nieodpowiedniego, a nawet jest chyba dumny ze swojego pomysłu, bo ochoczo chwali się swoimi zdjęciami z ambony na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Zachowanie polityka wywołało ogromne oburzenie nie tylko jego przeciwników, ale ogólnie społeczności polskich katolików, którzy w takim zachowaniu upatrują zbezczeszczenie świątyni.

Dzisiaj grzeje:

1. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona
2.Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

-(...) Jeszcze trochę i na ołtarze wyniosą... Panowie Księża, na co Wy pozwalacie? Co robicie z naszego Kościoła??? - skomentował oburzony internauta i wydaje się być to najlepsza puenta do całego zdarzenia, które dla wielu osób jest kolejnym dowodem na komitywę PiS-u i Kościoła Katolickiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znaki zodiaku najwierniejszych mężczyzn. Oni są najlepszymi partnerami na życie
  2. Gwiazda TVN urodziła! Piękna blondynka pokazała swoje pierwsze dziecko, fani oszaleli
  3. W Łodzi urodziły się trojaczki. Gdy lekarz na nie spojrzał miał do powiedzenia tylko jedno
  4. Julia Woźniak-Starak siostra Piotra ma niezwykłe talenty. To one wczoraj uratowały jej życie nad jeziorem?
  5. Przez 13 lat zostawiał znicze i kwiaty na miejscu śmierci syna. Po latach znalazł tam notatkę, jej treść jest niesamowita

PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Ryszard Czarnecki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News