Chcieli ZAMORDOWAĆ Rydzyka! Służby wkraczają do akcji

Chcieli ZAMORDOWAĆ Rydzyka! Służby wkraczają do akcji

To wiadomości z ostatniej chwili. Mediami i całą Polską wstrząsnęły właśnie informacje w sprawie zamachu na znanego redemptorystę. Według prokuratury ojciec Rydzyk mógł stracić zdrowie, a nawet życie. Służby nie wahały się długo, wkraczają do akcji.

Prokuratura już wszczęła postępowanie wyjaśniające, do tego służby także badają tę  sprawę. Niestety, do mediów przedostają się zaledwie strzępki informacji. Widać, że ta sprawa jest zawikłana, ktoś tu ewidentnie coś ukrywa. Postępowanie toczy się ws. art. 255 par. 2 kk. art. 216 par. 2 kk, jak wskazuje Judyta Głowacka, szefowa toruńskiej prokuratury. – Pierwszy czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech. Za drugi grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź jej pozbawienie do roku - informuje. Po chwili dodaje jednak: - Postępowanie jest w tej chwili na wstępnym etapie.

Rydzyk mógł stracić życie?

O co tak naprawdę chodzi? Otóż zdaniem prokuratury, sprawcy podżegali do zabicia znanego w całej Polsce księdza. Kontrowersyjny ojciec Rydzyk ma w kraju wielu wrogów, którzy tym razem najwyraźniej postanowili przekroczyć wszelkie granice. Ksiądz Rydzyk jest najbardziej znaną postacią z osób duchownych w Toruniu, a nawet w całym kraju. Jego przedsiębiorczość, majątek i głowa do interesów nie pasuje wielu osobom. Redemptorysta nie budzi powszechnej sympatii, ale ma też grono prawdziwych zwolenników, którzy zapatrzeni są w niego jak w obrazek. To wstrząsające informacje. Nic dziwnego, że reakcja służb była błyskawiczna. Czekamy na rozwój sytuacji. To się niemal nie mieści w głowie, że brak sympatii pchnął kogoś tak daleko. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Brat ministra PiS ujawnia. Przez polityka jego kariera wisi na włosku
  2. Posłanka ZDEMASKOWAŁA plany PiS?! "Jednowładztwo Jarosława Kaczyńskiego"
  3. 2,5 miliona Polaków wściekłe na PiS. Jest gorzej, niż myśleliśmy
  4. Jest źle w kadrze! Lewandowski i Błaszczykowski prowadzą WOJNĘ między sobą
  5. Stan Beaty Kozidrak się jest rozpaczliwy i tragiczny. Nie chce się pokazywać, nie potrafi śpiewać
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News