Rydzyk - Wikipedia wylicza kontrowersje wokół duchownego

Rydzyk - Wikipedia wylicza kontrowersje wokół duchownego Źródło: youtube.com/ QN TLC

Rydzyk - Wikipedia skupia się nie tylko na okrojonym życiorysie duchownego, ale również kontrowersjach, które przez lata narosły wokół jego osoby. Na co warto zwrócić uwagę, zagłębiając się w działalność redemptorysty?

Rydzyk - Wikipedia, która jest największą, internetową encyklopedią, nie mogłaby ominąć takiej postaci. Tadeusz Rydzyk to najbardziej wpływowy duchowny w naszym kraju. Zyski fundacji, w której jest prezesem, osiągnęły pułap prawie 35 milionów złotych w 2018 roku.

Tadeusz Rydzyk urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Jako młody mężczyzna uczęszczał do Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów, by następnie skończyć teologię i złożyć śluby zakonne i przyjąć święcenia kapłańskie. Duchowny w 1991 roku założył rozgłośnię radiową Radio Maryja i od tego zaczęła się jego kariera medialna.

Rydzyk - Wikipedia przytacza największe kontrowersje duchownego

Podczas wieloletniej posługi kapłańskiej i działalności medialnej, można było słyszeć o wielu kontrowersjach związanych z Ojcem Dyrektorem. Pierwszą i chyba najgłośniejszą była sprawa zbiórek pieniężnych na Stocznię Gdańską. Duchowny ogłosił zbiórkę pieniędzy na ratowanie zakładu, która trwała dwa lata. Po jej zakończeniu okazało się, że "stoczni nie można wykupić", a zebranych pieniędzy, aż 160 milionów złotych, nikt już więcej nie zobaczył.

Kolejne były kontrowersje antysemickie. W 2007 roku zwrócono się do papieża o odwołanie Rydzyka z pełnionej funkcji. Sprawa dotyczyła problematycznych wypowiedzi. Kolejna sprawa dotyczy mowy nienawiści wobec rządzących. Duchowny w Parlamencie Europejskim powiedział, że Polska jest krajem "totalitarnym, niecywilizowanym i że Polską nie rządzą Polacy". Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało z tego powodu notę dyplomatyczną do Watykanu. Jednak jego przedstawiciele jasno zaznaczyli, że wypowiedzi redemptorysty nie angażują Stolicy Apostolskiej ani Kościoła polskiego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jedną z bardziej wpływowych osób w naszym kraju. Nic więc dziwnego zatem, że za jego osobą stoją wierni zwolennicy jego działań, ale z drugiej strony jest również wielu przeciwników jego inicjatyw.

  1. Janusz Gajos - żony. Aktor był podrywaczem, miał kilka żon
  2. Ewa Błachnio - mąż, partner, rodzina, informacje
  3. Agnieszka Wielgosz: instagram, wzrost, wiek, mąż, w Playboyu
  4. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  5. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu