To wstrząsające wiadomości z ostatniej chwili. Mamy bowiem do czynienia z najgwałtowniejszym zwrotem akcji od wielu dni. W wyniku długo zapowiadanej rekonstrukcji rządu, to ojciec Rydzyk zostanie największym wygranym.

Według medialnych informacji ” o. Tadeusz Rydzyk posiada pulę stanowisk dla swoich ludzi w spółkach Skarbu Państwa. Jest to układ nieformalny z Prawem i Sprawiedliwością. O układzie było głośno, gdy zatrudniano w zarządzie PZU posłanki Małgorzaty Sadurskiej, wcześniej pracującej w kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE: RYDZYK NIE WIE CO SIĘ DZIEJE. CBA W NATARCIU

Dostanie własnego ministra!

Minister środowiska Jan Szyszko uznawany jest za najbliższego człowieka o. Rydzyka w rządzie. Z drugiej strony, ze względu na liczne wpadki i sprawę Puszczy Białowieskiej, stanowi duże wizerunkowe obciążenie PiS-u. Podczas najbliższej rekonstrukcji rządu Szyszko ma być jednym z tych, którzy stracą swoje stanowisko. Taka decyzja na pewno spowoduje duże naruszenie stworzonego układu.

PiS w związku z pozbyciem się Szyszki będzie chciał zadośćuczynić duchownemu powołaniem innego z jego faworytów na stanowisko w państwowej spółce.

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNE DOFINANSOWANIE. RYDZYK DOSTANIE KOLEJNE MILIONY

Osobą, która ma zostać „nagrodzona” jest Andrzej Jaworski. To były już poseł Prawa i Sprawiedliwości, który „ustąpił” miejsca w zarządzie PZU, wspomnianej wcześniej Sadurskiej. To kara za zaangażowanie Jaworskiego w lokalną politykę. Kaczyński miał go winić, że oprócz pracy w PZU, zajmuję się działalnością na własną rękę.

Niedawno Jaworskiego powołano do zarządu Krajowej Spółki Cukrowej. Ma to bezpośredni związek z nieuchronną dymisją, jaka czeka Szyszkę. Mówi się nawet, że Jaworski ma zostać… nowy ministrem środowiska!

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Źródło: money.pl

...

Zobacz również