Rydzyk żyje w strachu. Straszna choroba może powrócić w każdej chwili

Rydzyk żyje w strachu. Straszna choroba może powrócić w każdej chwili

Tadeusz Rydzyk, znany z prowadzenia Radia Maryja i telewizji Trwam, żyje w ciągłym strachu przed koszmarną chorobą, która potrafi nawet całkowicie unieruchomić chorego. Niestety dolegliwość może powrócić w każdej chwili. Nawet przy najprostszych czynnościach codziennych.

Rydzyk ma wielu zwolenników i równie dużo przeciwników. Jednak trzeba przyznać, że potrafi wokół siebie gromadzić prawdziwe tłumy. Duchowny skrywa wiele sekretów, a jednym z nich jest choroba, która już jeden raz zaprowadziła go na stół operacyjny. Rydzyk był wtedy w tak złym stanie, że jakikolwiek krok bez użycia laski był niemalże niemożliwy.

Czego obawia się Tadeusz Rydzyk?

Rwa kulszowa jest potworną chorobą, która może dotknąć każdego z nas. Jeżeli ktoś kiedykolwiek cierpiał z powodu bólów pleców, to jest to nic w porównaniu z rozwiniętą rwą kulszową. Początkowe objawy są delikatne, jednak bardzo szybko potrafią się przeobrazić w niewyobrażalny ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Przekonał się o tym sam Tadeusz Rydzyk. Duchowny był już w tak złym stanie, że niezbędna stała się operacja, która uwolniła go od potwornego cierpienia. Jednak koszmar z przeszłości może powrócić w każdej chwili. Rydzyk ma już swoje lata i teraz nawet nagłe zerwanie się z łóżka, skłon czy dźwignięcie jakiegoś większego ciężaru może spowodować, że paraliżujący ból powróci. W takim wypadku duchowny musi cały czas na siebie uważać, jeżeli chce uniknąć kolejnej operacji, lub bardzo długiego leczenia, które nie zawsze daje rezultaty.

Co to jest rwa kulszowa?

Jest to nic innego jak drażnienie korzenia nerwu kulszowego, które może mieć wiele powodów. Najpowszechniejszą przyczyną jest mechaniczny ucisk przez zwyrodnienie kręgosłupa, które wymaga usunięcia lub wypadający krążek międzykręgowy potocznie zwany dyskiem. Jednak mogą również wystąpić przyczyny metaboliczne, które również wywołują tę chorobę.  1. TVP w furii! Ich wielki gwiazdor ogłosił, że jest gejem. Natychmiast go wyrzucili!
  2. Papież Franciszek w ogniu krytyki. Rozpoczął się BUNT
  3. Co trzeci Polak straci pracę. Przyszłość jest nieubłagana
źródło: fakt.pl Następny artykuł