Rydzyk się doigrał! Największy koszmar duchownego od lat

Rydzyk się doigrał! Największy koszmar duchownego od lat

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie mógł spodziewać się tego, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania. To zdecydowanie największa afera z udziałem duchownego od wielu lat. Pisma w tej sprawie złożył Adam Szłapka. Urząd Skarbowy i CBA ponownie wkraczają do akcji.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest wyjątkową postacią pośród duchownych, założyciel Radia Maryja i prezes zarządu fundacji "Lux Veritatis" od wielu lat ma wpływy w środowisku polskiej prawicy. Swoje poglądy prezentuje często na antenie swoich mediów, czym bardzo często naraża się wielu osobom na krytykę.

Czym Tadeusz Rydzyk naraził się opozycji?

Skandal z udziałem ojca Rydzyka rozpoczął się w 2016, kiedy do sieci wyciekło nagranie jego wypowiedzi na antenie telewizji Trwam z 2003 roku, w której tłumaczył się z dwóch samochodów, rzekomo przekazanych przez bezdomnego na ręce redemptorystów, z którymi jest związany ślubami zakonnymi. Zawiadomienie do prokuratury, urzędu skarbowego i CBA w tej sprawie złożył poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. - Darowizny na rzecz kościelnych osób prawnych na cele kultowo-apostolskie są zwolnione od podatku. Podmioty te w określonych przypadkach nie mają również obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy o zobowiązaniach podatkowych - powiedział Onetowi rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. Zdaniem prokuratorów nie można pociągnąć duchownych do odpowiedzialności, ponieważ zapisali darowiznę na zakon, a nie fundację i używali ich zgodnie z przeznaczeniem do celów "kultowo-apostolskich". Pomimo odmowy prokuratury ws. wszczęcia postępowania poseł wysłał pismo, w którym na podstawie przepisów o dostępie do informacji publicznej domaga się wyjaśnień. Pyta o to, kiedy darowizna została przyjęta, a także, w jaki sposób są wykorzystywane auta przekazane przez bezdomnego. Ponadto duchowni mają wysłać mu listę darowizn powyżej kwoty 5 tys., które zostały przekazane prowincji redemptorystów w latach 2016-2017. - Będziemy drążyć temat i nie odpuścimy. Nie jest normalną rzeczą, że osoba bezdomna przekazuje dwa samochody na rzecz kościoła. - komentuje poseł Adam Szłapka dla Onetu.

PRZECZYTAJ: Wstrząsający efekt 500 plus, wyborcy będą wściekli bez wyjątku

PRZECZYTAJ: Jarosław Kaczyński spali się ze wstydu, co za upokorzenie

PRZECZYTAJ: Siostry Kardashian w odważnej kampanii Calvin Klein

Tadeusz Rydzyk screen gazetakrakowska.pl Tadeusz Rydzyk Twitter.com/@RadioMaryja Tadeusz Rydzyk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News