B. Premier: To NIE Kaczyński rządzi Polską. Oto "oligarcha", który nim kieruje

B. Premier: To NIE Kaczyński rządzi Polską. Oto "oligarcha", który nim kieruje Źródło: fot. youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński jest dziś najważniejszym polskim politykiem, choć oficjalnie sprawuje jedynie funkcje szeregowego posła na Sejm. Jego ogromną władzę potwierdzają rządzący, opozycjoniści i media, a jeden z byłych premierów twierdzi, że prawdziwym szefem jest o. Rydzyk.

Kwestia faktycznej siły Kaczyńskiego jest często podejmowana w mediach. Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia kompetencji "naczelnika państwa" nawet jego najbliżsi współpracownicy mówią, iż wszystkie decyzje zapadają w gabinecie prezesa przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Z tego powodu pod adresem wysoko postawionych urzędników państwowych padają różne uwłaczające sformułowania jak "pachołek" oraz cała masa bardziej obelżywych zwrotów. Jedno jest pewnie, struktura władzy w Polsce od czasu zwycięskich dla Zjednoczonej Prawicy mocno się zmieniła. Mamy ambitnego, lecz wciąż mało znaczącego prezydenta, "naczelnika" oraz zdaniem jednego z byłych premierów kogoś jeszcze. Kim jest więc tajemnicza osoba, mająca pociągać za sznureczki w sejmowym teatrzyku?

"Polską rządzi Tadeusz Rydzyk"

Leszek Miller gościł ostatnio w studio telewizji WP, gdzie mówił o obecnej sytuacji w kraju. Zdaniem byłego premiera, mamy do czynienia z czymś dużo bardziej skomplikowanym niż nam się wydaje. Jak powiedział dawny szef rządu "Polską rządzi Tadeusz Rydzyk, a przynajmniej tą częścią pisowską". Zdaniem Millera toruński zakonnik za pomocą swoich stacji telewizyjnej i radiowej oraz internetu tak nakierowuje opinię publiczną, by ta odwróciła się od PiS, jeśli partia odwróci się od niego. Premier wpisuje się tym samym w główny nurt krytyki Zjednoczonej Prawicy i Jarosława Kaczyńskiego. Rządzący Polską Rydzyk pojawia się w wielu narracjach, mających uderzyć w obecną władzę. Leszek Miller twierdzi również, że nigdy wcześniej w niepodległej republikańskiej Polsce nie było tak mocnego związku Kościoła katolickiego z aparatem państwowym. Fakt przyznawania Radiu Maryja i Telewizji Trwam gigantycznych subwencji przez państwo nazwał bezczelnością oraz pośrednio przekupstwem. Sam Tadeusz Rydzyk otrzymał za to łatkę "oligarchy". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński właśnie poinformował o swoim dramacie
  2. Cała partia POZA SEJMEM! Ogromne przetasowanie w polskiej polityce
  3. Spróbuj się nie zaśmiać! Najzabawniejsze zwierzaki uchwycone kamerą
  4. Spróbuj się nie zaśmiać! Najzabawniejsze zwierzaki uchwycone kamerą
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News