Rydzyk właśnie rozpętał piekło. Pokazał, że nie ma już żadnych hamulców

Rydzyk właśnie rozpętał piekło. Pokazał, że nie ma już żadnych hamulców

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wybory parlamentarne. Przygotowania trwają w najlepsze. Tadeusz Rydzyk postanowił wykorzystać swoje wpływy do obrzydliwej manipulacji wyborcami. Największa katolicka rozgłośnia radiowa przekracza granicę, wykorzystując wiarę i naiwność słuchaczy, do namawiania na głosowanie na PiS.

Otwarte wspieranie PiS-u przez Radio Maryja nie dziwi już Polaków. Jednym z największych beneficjentów tzw. dobrej zmiany jest właśnie Tadeusz Rydzyk. Najsławniejszy Toruński duchowny otrzymał od obecnego rządu aż 150 milionów złotych. Nie jest tajemnicą, że Radio Maryja znacznie pomogło w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku.

Wiara kartą atutową PiS

Mimo medialnego linczu z powodu przelewania przez rząd zawrotnych kwot na konto toruńskiego przedsiębiorcy, Radio Maryja zdaje się nie tylko nie cofać w swoich działaniach, ale wręcz rozpoczęło obrzydliwie manipulacyjną kampanię. Tego niechlubnego zaszczytu dostąpił ks. infułat Ireneusz Skubiś, który na antenie toruńskiej rozgłośni dokonał szokującego wyznania. - Katolik głosuje na katolika, a nie na totalną opozycję, lewaków i donosicieli do Brukseli - stwierdził Skubiś. Kampanie wyborcze nigdy nie były w Polsce na najwyższym poziomie taktu, jednak wykorzystywanie osób wierzących do manipulowania prawem do wolnego wyboru, to już duże przekroczenie granicy.

Majątek ojca Rydzyka nie istnieje?

Jako zakonnik ojciec Tadeusz Rydzyk oficjalnie nie posiada nic. Radio Maryja, Telewizja Trwam oraz Fundacja Lux Veritatis, którym ojciec Rydzyk przewodzi, są jednak bardzo majętne. - Dopóki nie umrę proszę przyjmować mnie jak domownika, dostarczać wyżywienie, ubranie, światło, opał oraz zapewnić odpowiednią pomoc i pielęgnować w chorobie. Po śmierci wyprawić na własny koszt pogrzeb odpowiadający miejscowym zwyczajom - mówi 86-letnia Pani Krystyna z Kazimierza Dolnego, która w zamian za utrzymanie, oddała fundacji Lux Veritatis w 2009 roku 2,6 hektara gruntów rolnych i leśnych. W ciągu ostatnich 20 lat, wierni przekazali fundacji ojca Rydzyka około 20 nieruchomości. Wg oficjalnego sprawozdania finansowego, wpływy do fundacji przekroczyły 55 mln złotych. Jedną z najpopularniejszych historii opowiedzianych przez najpopularniejszego zakonnika redemptorystów, jest historia o otrzymanych przez ojca Rydzyka samochodach od bezdomnego. Rzekomy bezdomny miał wygrać na loterii, a za pieniądze z wygranej, kupić dwa samochody, które potem przekazał zakonnikowi.Peugeot 308 Sprawdź!

    1. Duda uciekł na drugi koniec świata. Przyleciał, a tam: "KON-STY-TUC-JA!"
    2. Ostatnie pożegnanie gwiazdora TVN. Polska w żałobie
    3. Skandal rozrywa rząd PiS! Próbują to ukryć, przekręty i zemsta
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu