Rydzyk przyłapany na gorącym uczynku! Nie podniesie się z tego

Rydzyk przyłapany na gorącym uczynku! Nie podniesie się z tego Źródło: fot. youtube.com/GizBOX

Ojciec Rydzyk został przyłapany na gorącym uczynku! Wygląda na to, że z takiej wpadki już się nie podniesie. Nawet jego zwolennicy są tym razem święcie oburzeni.

Platforma Obywatelska właśnie ruszyła z akcją billboardową wymierzoną w PiS i politycznych beneficjentów partii. Na ulicach polskich miast pojawiła się m.in. podobizna o. Tadeusza Rydzyka. W ten właśnie sposób PO zarzuca duchownemu, że wziął 94 mln zł z państwowych dotacji. Słynny kapłan najwyraźniej poczuł się urażony, bo udzielił w tej sprawie obszernego wywiadu dla „Naszego Dziennika”. Okazało się jednak, że nie powiedział całej prawdy i został przyłapany na gorącym uczynku.

Ojciec Rydzyk skłamał

Najpierw w obronie kapłana stanęła toruńska posłanka, Anna Sobecka. Domagała się ona ścigania z urzędu sprawy umieszczenia podobizny księdza na plakatach Platformy Obywatelskiej. Podkreślała bowiem, że ogromna suma nie trafiła bezpośrednio do rąk słynnego redemptorysty. W praktyce te pieniądze stają się własnością Warszawskiej Prowincji Redemptorystów albo Fundacji Lux Veritatis, której ojciec Rydzyk jest jedynie właścicielem. - Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała żadnych prezentów od PiS. Przypomnę, że 26 mln zł przyznał nam sąd, który zaakceptował ugodę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wzięliśmy też pożyczkę na wysoki procent na rozwój geotermii, więc nie są to żadne darowane pieniądze  – tłumaczył ojciec Rydzyk na łamach „Naszego Dziennika”. Opowiada, że jego fundacja musiała wziąć kredyt i „pożyczkę na wysoki procent”. Okazuje się, że to o pożyczce na wysoki procent nie jest do końca prawdą. Wcześniej Rydzyk przekonywał, że mogłaby być mu ona udzielona na prawie 6 procent, podczas gdy inni dostawali otrzymywali tylko na 1,5 procent. Fakt24 dowiedział się jednak, że po negocjacjach przyznano mu ledwie 2,6 proc. oprocentowania. Nie mogą mu tego kłamstwa wybaczyć nawet jego zwolennicy, którzy zaczęli się od niego odwracać. Nie mogą uwierzyć, że ich idol skłamał w tak ważnej kwestii. Jego nieprawdziwe wytłumaczenia świadczą o tym, że skrywa dużo gorsze tajemnice finansowe. Jego pozycja wśród wiernych znacznie spadła i nie wygląda na to, żeby mógł się z tego podnieść. Proponowane linki:
  1. Papież Franciszek o Ojcu Rydzyku: „wymiotować mi się chce jak go widzę”
  2. Rydzyk nie jest już anonimowy za granicą. Wzięły się za niego media
  3. Wyciekło tajne nagranie. O. Rydzyk o Marii Kaczyńskiej: Powinna była sama się zabić
Źródło: fakt.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News