Rydzyk znów wywołał ogromne oburzenie w sieci. Tematem przewodnim po raz kolejny są pieniądze. Okazuje się, że jeśli obywatele dadzą je dyrektorowi Radia Maryja i Telewizji Trwam, mogą liczyć na… prezent od partii rządzącej.

Rydzyk ponownie wywołał burzę w mediach. Kontrowersyjny redemptorysta po raz kolejny udowodnił, że łączy go wielka przyjaźń z partią Prawo i Sprawiedliwość. PiS wpadł na oryginalny pomysł, aby zachęcić obywateli do finansowego wsparcia fundacji, którą kieruje dyrektor Radia Maryja.

Zbliża się okres składania PIT-ów do Urzędu Skarbowego. Każdy obywatel ma prawo przekazać 1% podatku na dowolnie wybrany cel. Jednak Prawo i Sprawiedliwość zachęca, aby beneficjentem pieniędzy podatników stała się fundacja Nasza Przyszłość, której właścicielem jest Rydzyk.

Rydzyk zbiera pieniądze na swoją fundację w podstępny sposób

Dziennikarze Wirtualnej Polski ustalili, że w biurach poselskich i senatorskich Prawa i Sprawiedliwości można rozliczyć PIT za darmo. Warunek jest jeden: 1% podatku zostanie przeznaczony na organizację ojca Rydzyka. Jest to praktykowane przez pracowników biur PiS od wielu lat.

Media dotarły do jednego z biur poselskich PiS. Okazuje się, że jeden z pracowników pomaga obywatelom rozliczać PIT-y. Robi to całkowicie za darmo, więc może się wydawać, że to szlachetny gest ze strony polityków. Jest tu jednak ukryty pewien haczyk – PIT zostanie rozliczony za darmo, jeśli 1% podatku zostanie przeznaczony na fundację Nasza Przyszłość.

Z pomocy biura w wypełnianiu PIT-ów korzystają głównie osoby starsze, które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z wypełnianiem rubryk. W efekcie tego procederu wiele osób traci szansę, aby zdecydować, na jaki cel chciałoby przekazać symboliczną kwotę. Na skutek pozornie szlachetnego działania polityków, fundacja ojca Rydzyka wzbogaciła się w znaczący sposób. Dwa lata temu na jej konto wpłynęło 5 mln złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Krystyna Pawłowicz nie lubi rozmów o swojej siostrze. Sekrety ich relacji zadziwiają

Przyjaźń ojca Rydzyka z politykami PiS trwa

Przyjaźń kontrowersyjnego duchownego z partią rządzącą nie jest tajemnicą. Ojciec Rydzyk od wielu lat jest utożsamiany przez opinię publiczną z konkretną partią polityczną. Jest również znany ze swojego zamiłowania do luksusu oraz niezwykle przedsiębiorczego podejścia do życia. Tym razem postanowił w dość sprytny posłużyć się partią rządzącą, aby zdobyć środki na swoją fundację.

Czy jednak darmowe wypełnienie PIT-u nie jest przekupstwem w stosunku do obywateli? Każdy przecież ma prawo wybrać beneficjenta 1% swojego podatku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kochały się w nim WSZYSTKIE Polki. Jak dziś wygląda ZABÓJCZO przystojny aktor?
  2. Kim jest mąż Natalii Siwiec? Jego zawód przyprawi was o zawał serca!
  3. Emeryci znowu oszukani? Skończyło się na obietnicach, nie dostaną pieniędzy
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Zenek wyda 40 000 dolarów by ratować syna! Kłopoty króla disco polo
  6. HGA Media – duży rozwój firmy, szansa na karierę dla młodych

 

Esmeralda z najsłynniejszej telenoweli TVN ma już 50 lat. Jej nowe zdjęcia wbiją Was w ziemię

źródło: Pudelek.pl