Tadeusz Rydzyk pogrążony w rozpaczy. Śmierć odebrała mu radość życia

Tadeusz Rydzyk pogrążony w rozpaczy. Śmierć odebrała mu radość życia

Rydzyk - to nazwisko utożsamiamy przede wszystkim ze stacją Radio Maryja. Redemptorysta jest też właścicielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Teraz zarówno Radio Maryja jak i sam Rydzyk pogrążyli się w żałobie 

W wieku 82 lat zmarł profesor Kazimierz Tobolski. Jak przypomina portal radiomaryja.pl, był on wieloletnim przyjacielem tej stacji, znakomitym wykładowcą. Związany był również z Uniwersytetem imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykładał również politykę ochrony środowiska (podyplomowo) oraz kulturoznastwo.

Wielka strata dla Rydzyka

Profesor Tobolski zyskiwał uznanie u swoich studentów. - Ciepły, życzliwy, pełen pasji poznawczej - tak mają wspominają go nie tylko żacy, ale i koledzy wykładowcy. Kazimierz Tobolski specjalizował się w biologii. Gałęzią jego zainteresowań była paleobotanika czwartorzędu, historyczna biogeografia oraz telmatologią, czyli tłumacząc - nauka o mokradłach. Był on osobą bardzo bliską Tadeuszowi Rydzykowi. Jego odejście do dla redemptorysty ogromna. Tobolski publicznie dał się poznać jako przyjaciel Radia Maryja. Wchodził w skład Zespołu Wspierania Radia Maryja. Profesor Kazimierz Tobolski należał do rady naukowej jego uczelni - Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W hierarchii akademickiej miał bardzo wysoką pozycję. Jako profesor zajmował się opieką nad postępem w pracach naukowych. Pod jego pieczą wychodzili w świat nie tylko magistrzy. Był bowiem recenzentem rozpraw doktorskich i habilitacyjnych.

Wykładał też poza Polską

Kojarzony będzie przede wszystkim przez wiele lat współpracy z Uniwersytetem Adam Mickiewicza. Niemniej, jako naukowiec, nie ograniczał się do wysoko ocenianej placówki w Poznaniu. Wykładał w swoich dziedzinach również poza Polską. Słuchali go studenci w austriackim Grazu i Innsbrucku, czy francuskiej Marsylii. Odszedł więc specjalista, który był naszą wizytówką na całą Europę.

Zaangażowany w uczelnię o. Rydzyka

Od momentu powstania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej pan Profesor włączył się w życie naukowe i akademickie tej katolickiej uczelni. Prowadził zajęcia na kierunku kulturoznawstwo i na studiach podyplomowych z zakresu polityki ochrony środowiska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Profesor wchodził w skład Zespołu Wspierania Radia Maryja. WSKSiM to niepubliczna szkoła wyższa założona przez ojca Rydzyka 2001 roku. Należy do Fundacji Lux Veritatis, która również jest ogniwem "imperium" najsłynniejszego polskiego duchownego.Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk zamieszany w ogromną aferę! Usunęli niewygodnego człowieka
  2. Rydzyk wywołał międzynarodowy skandal! Mówi o nim cała Ameryka
  3. Rydzyk w tarapatach! Prokuratura zajęła się jego majątkiem
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu