Brakowało niewiele a Rydzyk NIE byłby księdzem. Niesamowita historia
Malwina Kossela - 28 Czerwca 2018

Brakowało niewiele a Rydzyk NIE byłby księdzem. Niesamowita historia

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest zdecydowanie najbardziej znanym i rozpoznawalnym duchownym, który dodatkowo ma największy wpływ na otoczenie. Co ciekawe, niewiele brakowało, a nie poszedłby tą drogą życiową. Jego historia jest niesamowita.

Jeśli ktoś odniósł sukces na drodze kapłańskiej, to zdecydowanie jest to ojciec Rydzyk. Najbardziej znany polski redemptorysta jest niezwykle przedsiębiorczą osobą, co więcej, ma ogromny wpływ na ludzi, którzy popierają jego działania i filozofie. Nie każdy jednak wie, że mało brakowało, aby ojciec Rydzyk duchownym w ogóle nie został. To właśnie redemptoryści pomogli mu na tyle, że mógł zostać tym, kim jest teraz. Co Tadeuszowi Rydzykowi stało na drodze?

Ojciec Rydzyk prawie minął się z powołaniem

Jako młody chłopiec, nie był specjalnie lotny w nauce. Z powodu swoich słabych ocen nie został przyjęty do nawet do liceum, ani do niższego seminarium w Katowicach. Gdyby się wtedy zniechęcił, nie zbudowałby swojego medialnego-katolickiego imperium. Młody Rydzyk trafił do zawodówki, stamtąd droga do seminarium była kręta. W młodych latach uczył się m.in. tego, jak piłować metal. Wtedy na jego drodze stanęli redemptoryści i dzięki ich pomocy dostał się do niższego seminarium w Braniewie, gdzie nadrabiał zaległości w nauce i dzięki temu udało mu się zdać maturę. Kto by pomyślał, że osoba z takimi biznesowym zacięciem, tak źle radziła sobie z podstawami.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rewolucja w PiS! Kaczyński wyrzuca polityków znanych od lat
  2. Skandal na audiencji u papieża. Prezydent UDERZYŁ go w twarz
  3. Wassermann budzi przerażenie prezydenta. „Trzeba przed nią chronić ludzi”
  4. Przesłuchanie Polski w Luksemburgu: Upokorzyli PiS jeszcze przed rozpoczęciem
  5. Duda czerwony ze złości. Nie wytrzymał, wydał zakaz
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
o_rydzyk8 faktów, których o. Rydzyk nie chciał ujawniać. Pilnie strzeżone sekrety ujrzały światło dzienne, z 7 się nie podniesieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News