Rydzyk mści się na PiS-ie! Tak mocnych oskarżeń jeszcze nie było

Rydzyk mści się na PiS-ie! Tak mocnych oskarżeń jeszcze nie było Źródło: flickr.com

Zaskoczenie obozu władzy jest nie do opisania po ostatnich emocjach, które zapewniła im telewizja zakonnika z Torunia. Ojciec Rydzyk niejednokrotnie w tej sprawie się wypowiadał, teraz zaś już otwarcie atakuje PiS, co odczytywane jest jako zemsta.

W Sejmie jest obecnie procedowana niezwykle kontrowersyjna ustawa ograniczająca możliwość dokonywania aborcji z powodów eugenicznych. Z tego powodu PiS atakowany jest przez środowiska opozycyjne, lewicowe i feministyczne. Niespodziewany atak pojawił się także po stronie... Kościoła.

Rydzyk ostro atakuje PiS

To, na co zwrócili dziennikarze założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka telewizji, to fakt, że ustawa "Zatrzymaj aborcję" porusza się w procesie legislacyjnym znacznie wolniej, niż projekty dotyczące ochrony zwierząt i hodowli zwierząt futerkowych. Zdaniem dziennikarzy TV Trwam to dowodzi niechęci PiS do wszystkich projektów ustaw antyaborcyjnych. - Pierwszy został wrzucony do kosza, a kolejny - po dwóch latach od złożenia - nie wiadomo, w której sejmowej szufladzie się znajduje. Obecny obywatelski - "Zatrzymaj aborcję" - przeszedł pierwsze czytanie, ale w Sejmie jest już prawie 4 miesiące - wygłoszono w reportażu nadanym przez TV Trwam na temat obywatelskich projektów antyaborcyjnych. Dziennikarze telewizji zakonnika z Torunia zapytali o to podczas konferencji prasowej rzecznik PiS-u Beatę Mazurek. Dziennikarka katolickiej telewizji zapytała Mazurek, czy "ochrona zwierząt dla PiS ważniejsza jest od życia ludzkiego". Takiego pytania Mazurek zupełnie się nie spodziewała. - Pani manipuluje. Ja się z tym nie zgadzam. Już powiedziałam i podkreślam jeszcze raz - w planach prac komisji polityki społecznej tego punktu nie było. Państwo sugerujecie nieprawdę, że coś zdejmujemy - odpowiedziała wzburzona Beata Mazurek. - Proszę nie porównywać życia ludzkiego do życia zwierząt. Naprawdę to jest nieeleganckie - dodała.

Rydzyk się mści?

Pojawiły się spekulacje, że atak telewizji Trwam i środowiska zbliżonego do zakonnika wynika z zemsty. Od pewnego czasu redemptorysta jest obiektem zainteresować Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego fundacja jest zamieszana w niejasną prawnie dzierżawę gruntów należących do państwa. W dziwnych okolicznościach środowisko Rydzyka otrzymało te grunty w bardzo dobrych cenach, znacznie poniżej rynkowych. Prócz tego od paru miesięcy CBA bada sprawę dwóch samochodów, które fundacja o. Rydzyka miała otrzymać od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy. Ma być zbadane, jaka była forma darowizny i czy odprowadzono odpowiednie podatki. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kuriozalny pomysł naukowców. Aborcją i eutanazją dzieci chcą walczyć z ociepleniem klimatu
  2. Czarny Piątek wymknął się spod kontroli! Policja rzuciła się na kobietę W CIĄŻY
  3. No to ma kłopot. Ujawniono ile NAPRAWDĘ zarabia Rydzyk!
Następny artykuł