Rydzyk jest najbardziej wpływowym duchownym w naszym kraju. Ma pod sobą Radio Maryja, Telewizję Trwam oraz jest założycielem i byłym rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Teraz pojawiła się informacja, że pozycja ojca dyrektora może być zagrożona przez Komisję Europejską. 

Rydzyk medialną karierę rozpoczął w 1991 roku, kiedy to wrócił do Polski i założył obecnie niezwykle wpływową rozgłośnię radiową Radio Maria. Z czasem rozwinął swoją działalność, zainicjował działalność gazety codziennej Nasz Dziennik oraz Telewizji Trwam, a kilka lat później założył Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do ogromnych wpływów kapłana w naszym kraju, które wynikają nie tylko z ogromnych zasięgów medialnych, ale i ścisłej współpracy z obecną partią rządzącą PiS. Jego postać często wzbudza ogromne kontrowersje, a działania wywołują wściekłość obywateli, tym razem jednak Tadeusz Rydzyk się doigrał – jego sprawa trafiła do Komisji Europejskiej, która może go zniszczyć.

Ogromne kontrowersje w szkole Rydzyka

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy Marek Jopp, będący liderem lokalnych struktur SLD, otrzymał pisemne potwierdzenie przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu, która wciąż pozostaje pod skrzydłami Tadeusza Rydzyka. Jako osoba niewierząca mężczyzna napisał stosowne pismo wyjaśniające, które zostało przyjęte pozytywnie.

Jakiś czas później jednak dziekan poinformowała go, że konieczne jest stosowne zaświadczenie od proboszcza z jego parafii i nie da się tego uniknąć, więc jeśli ten nie uzupełni braków, to decyzja o przyjęciu na studia zostanie cofnięta, do czego ostatecznie doszło.

– Jestem rozgoryczony, wkurzony i czuję się dyskryminowany, że nie pozwolono mi skorzystać z tej oferty ze względu na wyznanie czy raczej jego brak. Na pewno tak tej sprawy nie zostawię. Będę szukał sprawiedliwości w sądzie – zapowiadał wtedy poszkodowany, jednak ostatecznie nie przyniosło to żadnych rezultatów.

Tadeusz Rydzyk zgłoszony do Komisji Europejskiej

Marek Jopp po wielu odwołaniach postanowił jednak pójść krok dalej i zwrócić się do Komisji Europejskiej. Jego zdaniem nie może być tak, że kandydaci na kierunki dofinansowywane przez unijny Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) wybierani są na podstawie swojej wiary, a do takich sytuacji właśnie dochodziło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

– Skierowałem w tej sprawie pismo do Komisji Europejskiej. Wiem, że sprawa ma nadany bieg i dostała specjalny numer. Trafiła też na biurko komisarza w Brukseli – podkreśla mężczyzna.

Komisja Europejska po wysłaniu przez mężczyznę ponaglenia poinformowała go niedawno, że „skarga nadal jest rozpatrywana”. Można się jednak spodziewać, że po rozpatrzeniu takiego wniosku popartego jednoznacznymi dowodami Komisja Europejska może zniszczyć ojca Rydzyka i jego imperium.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Rydzyk straci fortunę? Czarne chmury nad jego imperium
  2. Oficjalne: nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS!
  3. W weekend czeka nas totalny chaos w całym kraju! PiS nie wie co robić
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ

Elżbieta Jaworowicz wolałaby o tym nie mówić. Szokujące kulisy jej programu