Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej zaangażowanych politycznie duchownych w Polsce. Wygląda na to, że znany ze współpracy z PiS redemptorysta odwraca się od partii. Ostatnio groził jej tym, że.. jej członkowie nie będą błogosławieni.

Ojca Rydzyka rozwścieczył brak jednoznacznej decyzji PiS w sprawie niedziel wolnych od handlu. O rozwiązaniu partia mówi od dawna. Ma ono swoich licznych zwolenników. Wśród nich pomysłodawcę projektu – NSZZ „Solidarność” oraz.. samego ojca Rydzyka.

Duchownemu nie podoba się brak definitywnego stanowiska partii. Początkowo była ona przychylna projektowi. Z czasem zaczęła zmieniać zdanie. Stanęło na kompromisie – etapowym wprowadzaniu rozwiązania.

Rząd nie może popędzać parlamentu w pracach. Nasze stanowisko jest od samego początku takie samo: uważamy, że należałoby „etapować” wprowadzanie ograniczeń handlu w niedzielę – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

To właśnie Rafalskiej oberwało się od Rydzyka. Duchowny wyraził swoje rozczarowanie na antenie „Radia Maryja”. Zagroził, że politycy nie otrzymają błogosławieństwa.

Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących! Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy! – mówił Rydzyk.

źródło: Fakt

...

Zobacz również