GIS pilnie wycofuje rybę ze sklepów. Jest skażona bakterią, po spożyciu może wywołać okropną chorobę

GIS pilnie wycofuje rybę ze sklepów. Jest skażona bakterią, po spożyciu może wywołać okropną chorobę Źródło: youtube.com/ kulinarnatv pl

Ryba zostaje wycofana ze sklepu jednej z popularnych sieci. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu rybnego produktu, który miał zawierać niebezpieczną bakterię, której spożycie może powodować okropne choroby. Służby apelują o wyrzucenie artykułu, jeśli ten znalazł się w naszych lodówkach.

Ryba przez wielu dietetyków reklamowana jest jako doskonałe źródło witamin i białka. Jednak w momencie, gdy jest słabo przyrządzona, bądź w trakcie przygotowywania jej na półki sklepowe doszło do uchybień, może być niezwykle niebezpieczna. Okazuje się, że w jednym z polskich sklepów doszło do podania do sprzedaży zarażonej bakterią ryby, o czym poinformowali przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ich odkrycie może mrozić krew w żyłach.

Pełna bakterii ryba na półkach sklepowych. GIS alarmuje

Zaskakującego odkrycia dokonano w produkcie sprzedawanym w sieci handlowej Makro. Partie halibuta niebieskiego przeznaczone na steki zostały wycofane przez pojawienie się groźnej bakterii Listeria monocytogenes.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega. Problem dotyczy jednej z partii wędzonych steków z halibuta niebieskiego. Ich spożycie może prowadzić do choroby zwanej listeriozą (...) Sieć Makro Cash and Carry Polska zdecydowała o wycofaniu partii wędzonych steków z halibuta niebieskiego produkowanych przez firmę Rybhand Sp. z o. o. - podał w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Makro Cash and Carry przeprasza swoich klientów

Po tym, jak właściciele sieci dowiedzieli się o występowaniu bakterii w swoich produktach, zdecydowali się na wydanie oświadczenia, w którym przepraszają za kłopoty i zapewniają swoich klientów o możliwości zwracania ryb do sklepów.

Dzisiaj grzeje: 1.Michał Szpak został oskarżony o najgorszą rzecz. Nie ma odwrotu, wyciekło zdjęcie
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- Jeżeli posiadacie Państwo produkt o takim oznakowaniu lub kupiliście Państwo ten produkt w mniejszej ilości na wagę w hali Makro w dniach 9-12.12.2019 prosimy o niespożywanie produktu, o wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Makro, w której produkt został zakupiony, w celu zwrotu towaru lub ewentualnego uzyskania bardziej szczegółowych informacji - napisali przedstawiciele sieci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News